Hertogenbosch gotowe na Mistrzostwa Europy w cyclocrossie

0

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym odbędą się w najbliższy weekend w holenderskim Hertogenbosch. Tradycyjnie zarówno w męskich, jak i żeńskich kategoriach wiekowych o zwycięstwo powinni walczyć reprezentanci dwóch krajów, uchodzących za mekkę tej dyscypliny – Belgii i Holandii. Na starcie zabraknie zdecydowanego dominatora z zeszłego sezonu, Holendra Mathieu Van der Poela, który przed rokiem zwyciężył europejski czempionat w Silvelle. Drugim wielkim nieobecnym, a tym który byłby w stanie zamieszać w czołówce jest Brytyjczyk Tom Pidcock, zdobywca srebra podczas ostatnich MŚ w przełaju. Wout van Aert, który przed rokiem z powodu ciężkiej kontuzji musiał mocno opóźnić wejście w sezon CX, tym razem dopiero co rozpoczyna treningi po niezwykle udanym sezonie szosowym. Pod nieobecność wymienionej trójki prym powinni wieść Belgowie – Ton Aerts i Eli Iserbyt, a czoła powinien im stawić będący ostatnio w wysokiej formie Holender Lars van der Haar. W czołówce z pewnością nie zabraknie solidnych Michaela Vanthourenhout-a i świetnie radzącego sobie w piachu Laurensa Sweeck-a.

Wyścig Elity Kobiet, podobnie jak podczas Mistrzostw Świata w Dubendorfie będzie wewnętrzną rozgrywką Holenderek. Ceylin del Carmen Alvarado, Yara Kastelijn, Annemarie Worst czy Lucinda Brandt – skład Holenderek prezentuje się naprawdę imponująco, a każda z wymienionych zawodniczek w Hertogenbosch może sięgnąć po mistrzowską koszulę. Nie bez szans są Belgijki, które poprowadzi była Mistrzyni Świata Sanne Cant, oraz Włoszka Eva Lechner. Także w tej kategorii wiekowej na starcie nie zobaczymy jednej z faworytek do medalu, Brytyjki Evie Richards, która dopiero co zakończyła sezon MTB.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa zadecydowano, że wyścigi rozegrane zostaną tylko w kategoriach Elity i U23, bez udziału publiczności. Polaków niestety w żadnym z wyścigów nie zobaczymy na starcie.

Sobota, 7 listopada:

12:30 – 13.25 Mężczyźni U23
14.00 – 15.00 Kobiety Elita 

Niedziela 8 listopada:

12.00 – 12.50 Kobiety U23
13:30 – 14:35 Mężczyźni Elita

Lista zgłoszonych zawodników, live timing

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here