Christopher Blevins i Haley Batten zasilają Trinity Racing

0

Amerykanie Christopher Blevins i Haley Batten od sezonu 2021 będą zawodnikami brytyjskiego Trinity Racing. Blevins to utytułowany zawodnik, który na swoim koncie ma m.in. srebro tegorocznych MŚ w Leogang. Co ciekawe zwyciężył wtedy inny zawodnik Trinity, Tom Pidcock, który od przyszłego sezonu założy trykot Ineos Team. 22-letni zawodnik, który dotychczas jeździł dla Specialized Racing ma również polski epizod. W 2018 roku okazał się najlepszym młodzieżowcem podczas Jelenia Góra Trophy-Maja Włoszczowska MTB Race.

Oprócz Blevins’a skład Trinity Racing wzmocnią jego rodaczka Haley Batten, Włoszka Chiara Teocchi i Brazylijczyk Alex Malacarne, dla którego przyszły sezon będzie debiutem w U23. Malacarne zakończony sezon zakończył na 5 miejscu w światowym rankingu.

„Przeszedłem szkolenie w Centrum UCI w Aigle w Szwajcarii i tam spotkałem Szwajcara Christopha Sausera, który mnie polubił. To dzięki jego rekomendacji i pomocy zespołu Specialized Brasil miałem okazję podpisać kontrakt z Trinity, który jest idealnym zespołem dla zawodników poniżej 23 lat”. – opisuje swoją drogę do nowej ekipy młody zawodnik.

Pomimo że Trinity Racing zarejestrowana jest jako szosowa ekipa kontynentalna, manager drużyny jest świadom konieczności rozwoju w kilku kierunkach:

”… Jestem bardzo podekscytowany, że mogę ogłosić skład, dodając do niego kolarzy MTB. Świat kolarstwa się zmienia, widać to wyraźnie po wielkim sukcesie Toma Pidcocka w tym roku. Nie musisz skupiać się na jednej dyscyplinie, aby odnieść sukces, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz swoją karierę. Chcemy wspierać środowisko zespołowe, w którym zawodnicy mogą ścigać się w dowolnym miejscu, o każdej porze, na dowolnej nawierzchni, jednocześnie dobrze się bawiąc. Zatrudniliśmy wyjątkowe talenty, które naprawdę wierzą w etos naszego zespołu i w możliwość startu w różnych dyscyplinach. Oglądanie ich ścigania się na trasach przez najbliższy rok będzie przyjemnością”. – mówi Andrew McQuaid.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here