Stanisław Nowak o swoim przejściu do KS Luboń Skomielna Biała

0

Stanisław Nowak, srebrny medalista MP XCO w Mrągowie od nowego roku będzie jeździł w barwach  klubu ze Skomielnej Białej. Oto, co do powiedzenia o swoim transferze ma do powiedzenia sam zawodnik:

„Przyszłość VWSD od sierpnia była pod znakiem zapytania, jednak wszyscy myśleliśmy że wszystko skończy się dobrze i będziemy mogli w następnym sezonie znów gonić nasze marzenia i cele. Rzeczywistość jednak okazała się mniej optymistyczna i w październiku dowiedziałem się o rozwiązaniu Teamu. Z tą ekipą spędziłem dwa owocne lata i czas spędzony tutaj będę wspominał dobrze. Dziękuję wszystkim, z Bogdanem Czarnotą i Maciejem Zabłockim na czele za te dwa sezony.

Po powrocie z Mistrzostw Świata i Europy musiałem nadrobić zaległości na uczelni i zająć się własną przyszłością. Przede mną ostatni sezon w U23, więc po owocnym wyniku na MŚ bardzo chciałbym pokazać się na międzynarodowej arenie. Chciałbym bardzo podziękować Pawłowi za ogromną pomoc w poszukiwaniu kontraktowego transferu. Skromne Polskie podwórko i zaawansowany okres uniemożliwił jednak na znalezienie ekipy zawodowej.
Pomocną dłoń wyciągnął do mnie Pan Edward Bal, Prezes KS Luboń Skomielna oferując członkostwo. Po rzeczowej rozmowie doszliśmy do konsensusu i jestem pełen optymizmu.
Na info o sprzęcie na którym będę się ścigał w nadchodzącym sezonie musicie jeszcze odrobinę poczekać, co do współpracy w zakresie treningów pozostaję w konsultacji z Czarnota Trening. Choć swoją przyszłość wiąże z treningiem fizycznym i technicznym to mój warsztat wiedzy i doświadczeń jest jeszcze zbyt skromny by samemu sterować własnym treningiem. Jestem zadowolony ze współpracy w minionych latach – trener poznał mój organizm i potrafi kompleksowo rozplanować sezon, wyłapać moment na korektę i w razie potrzeby wprowadzić plan naprawczy.
Pierwszy start w nowej koszulce to przełajowe Mistrzostwa Polski we Włoszakowicach. Oprócz mnie z KS Luboń Skomielna Biała w czempionacie wezmą udział również Leszek i Brajan Świder oraz Jarek Żur. Jarsky podchodzi do startu z marszu, jednak po kilku wspólnych treningach mogę śmiało powiedzieć że w razie wymagających błotnych warunków doświadczenie zebrane na wyścigach XCO może zaprocentować i poprowadzić nawet na podium w klasyfikacji młodzieżowej”. – mówi nowy nabytek KS Luboń Skomielna Biała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here