USA Cycling przedstawia model finansowania

0

Stany Zjednoczone – kraj w którym powstały pierwsze rowery górskie, tam też w 1990 roku po raz pierwszy rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata MTB. Do dziś Kolorado uważane jest za kolebkę światowego kolarstwa górskiego i  tam też, swoją siedzibę ma amerykański odpowiednik PZkol, czyli USA Cycling.

Niedawno federacja zza wielkiej wody czarno na białym przedstawiła swoje źródła dochodu i finansowania w 2020 roku, oraz nakreśliła kierunki, w których rozdysponowuje pieniądze. Co ciekawe, również za oceanem nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać, a różnica między dochodami i wydatkami wynosi 2 mln USD.

Jesteśmy organizacją non-profit z siedzibą w Kolorado; nie otrzymujemy żadnych funduszy rządowych ani od podatników. Jako organizacja non-profit, USA Cycling stara się służyć kolarstwu i reinwestować wszystkie dochody w nasze programy, aby przynosić korzyści rowerzystom w całym kraju.

Mamy sześć głównych źródeł przychodów. Członkostwo jest naszym największym współtwórcą, generującym 35% dochodów rocznie. Nasze kolejne co do wielkości źródło dochodu w wysokości 20%, pochodzi z opłat za imprezy wspierające wyścigi amatorów. Sponsoring i partnerstwo stanowią 13% naszych rocznych przychodów i pozwalają nam wspierać dobre imię marek i firm, które chcą być częścią społeczności rowerowej. Roczne dotacje w postaci prywatnych darowizn za pośrednictwem Fundacji USA Cycling Development Foundation stanowią 12% naszych rocznych przychodów. Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych (USOPC) zapewnia 11% naszych przychodów i musi być zabezpieczony na każdy cykl olimpijski na podstawie oceny przewidywanego potencjału medalowego przeprowadzonej przez USOPC. Razem te dwa źródła przychodów w pełni finansują nasz program dla najlepszych zawodników. Imprezy krajowe, obozy, badania i zjazdy, w tym organizacja 18 mistrzostw narodowych, generują 8% przychodów.

Nasze wydatki dzielą się na trzy główne obszary: programy – 87%, usługi administracyjne – 8% oraz wydatki na sponsoring i pozyskiwanie funduszy – 5%. 87%, które wydajemy na programy, jest podzielone na cztery główne obszary: imprezy krajowe i wyścigi mniejszej kategorii są najbardziej dotowane (39%), następny jest rozwój najlepszych sportowców, stanowiący 23% wydatków. Prace nad zwiększeniem liczby członków USA Cycling to 21%, a obecnie wsparcie dla młodzieży i sportowców to ostatnie 4% wydatków.

W przyszłości będziemy corocznie dostarczać te dane dotyczące naszych przychodów i wydatków, aby pomóc społeczności lepiej zrozumieć naszą pracę i wysiłki na rzecz rozwoju sportu. USA Cycling będzie również nadal inwestować swoje dochody w rozwój każdego programu, znajdowanie nowych i lepszych sposobów wspierania kolarzy na każdym poziomie. Cieszymy się z Waszego wkładu w naszą misję i to, w jaki sposób możemy zapewnić udaną, bezpieczną, przyjemną i dostępną jazdę i wyścigi dla wszystkich amerykańskich rowerzystów”. – czytamy na stronie federacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here