Doświadczona zawodniczka zasila kadrę trenerską Szwajcarii

Szwajcaria od lat uważana jest za potęgę MTB. Co ciekawe, tajemnica sukcesu 8,5 -milionowego narodu tkwi nie tylko w talencie młodzieży, ale przede wszystkim w możliwości nauki od utytułowanych mentorów, którzy po zakończeniu bogatych karier przekazują swoją wiedzę następnym pokoleniom mistrzów. Do Christopha Sauser'a czy Ralpha Naf'a tym razem dołącza świeża krew szwajcarskiej szkoły kolarstwa górskiego.

0

Kathrin Stirnemann, która niedawno zakończyła profesjonalną karierę sportową, wcale nie zamierza rozstawać się z rowerem. Szwajcarski Związek Kolarski powołał doświadczoną 31-latkę na stanowisko trenera kobiecej kadry U-19, a w kadrze młodzieżowej i seniorskiej będzie pełniła funkcję asystenta.

„Od dawna moim celem była praca jako trener reprezentacji. Nie sądziłam, że to może pójść tak szybko. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowej pracy i jestem bardzo zmotywowana do przekazania mojej wiedzy i doświadczenia innym zawodnikom” – mówi była Mistrzyni Świata w XCE.

Zadowolenia z dołączenia Stirnemann nie kryje również Swiss Cycling:

”To prawdziwe szczęście, że zawodniczka, która ma zarówno teoretyczne, jak i praktyczne doświadczenie może przekazywać dalej swoją wiedzę. I nie dotyczy to tylko cross country, ale i innych dyscyplin kolarskich (Szwajcarka startowała jeszcze w swojej karierze w XCE, na szosie i e-bike). Kathrin ma wszystko to, co jest potrzebne do przekazania potężnej dawki wiedzy dla młodych i ambitnych kolarzy.” – czytamy na stronie związku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here