Wyniki krajowych mistrzostw w cyclocrossie

0

W zakończony właśnie weekend w wielu europejskich państwach odbyły się krajowe mistrzostwa w kolarstwie przełajowym. Naturalnie oczy wszystkich fanów skierowane były na mekkę tej dyscypliny – Belgię.  Po formie, jaką prezentował podczas ostatnich wyścigów Wout Van Aert, było jasne, że zawodnik Jumbo-Visma będzie głównym kandydatem do zwycięstwa. Ostatecznie Van Aert przekroczył linię mety 20 sekund przed Tonem Aerts’em i 41 przed Michaelem Vanthourenhout’em. Obrońca tytułu Laurens Sweeck w Meulebeke zameldował się jako 4. Wśród kobiet zwyciężyła powracająca w tym sezonie do wysokiej formy z ostatnich lat, Sanne Cant.

W sobotę w Jabkenicach odbyły się Mistrzostwa Czech. Po niedawnej dyskwalifikacji Emila Hekele, jako główny kandydat do złota wymieniany był obecnie najwyżej sklasyfikowany w rankingu UCI czeski zawodnik – Michael Boros. Zagrozić jedynie mógł mu Mistrz Czech w kolarstwie szosowym Adam Toupalik, który ostatecznie nie mógł w pełni pokazać swoich możliwości. W początkowej fazie wyścigu Toupalik podczas pokonywania przeszkód zaliczył lot przez kierownicę, w efekcie czego złamał koło i zadecydował o wycofaniu się z rywalizacji. Boros, a za nim Tomas Paprstka i Josef Jelinek – tak prezentuje się podium Mistrzostw Czech. Wśród kobiet kolejny raz zwyciężyła kolekcjonerka koszulek, Pavla Havlikova.

Ośnieżona Runda w Hittnau gościła uczestników szwajcarskiego championatu. Wśród mężczyzn główne skrzypce grali faworyci – Kevin Kuhn, Lars Forster i Timon Ruegg. Najszybszą kobietą została Nicole Koller. We Włoszech zwyciężył znany z tras kolarstwa górskiego Gioele Bertolini, a wśród kobiet Alice Maria Arzuffi, za jej plecami finiszowały Chiarra Teocchi i dotychczasowa mistrzyni Eva Lechner.

Kolarze górscy zdominowali krajowe ściganie w Danii. Sebastian Carstensen Fini z ekipy Barta Brentjensa CST PostNL Bafang, oraz Caroline Bohe z Ghost Factory Racing okazali się najlepszymi duńskimi przełajowcami.

Oprócz wyżej wymienionych krajów mistrzostwa odbywały się jeszcze w Hiszpanii, na Węgrzech, we Francji i Austrii.

Pełne wyniki wszystkich mistrzostw znajdują się pod tym linkiem.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here