Czarny czy Czerwony reaktywacja, zmiany w drużynach.

Tęskniliście za rywalizacją JBG2 CryoSpace 2 vs CST 7R MTB Team? Mamy dla was kilka ciekawostek, nowego gracza na arenie i podsumowanie całego sezonu 2020.

0

Po dłuższej przerwie i dziwnym pandemicznym sezonie zabrakło śledzenia rywalizacji dwóch najlepszych drużyn specjalizujących się w formule XCM w kraju. Tęskniliście? Czas nadrobić zaległości z sezonu 2020 i przeanalizować jak zmiany w drużynach mogą wpłynąć na rywalizację w nadchodzącym coraz większymi krokami sezonie 2021.

Zacznijmy od początku, sezon wystartował bardzo późno, bo pierwszy start miał miejsce 4 lipca podczas BikeMaratonu w Szklarskiej Porębie. Inauguracyjna rywalizacja padła łupem Karola Rożka (CST 7R), który utrzymał zwycięską passę przez dwa kolejne starty w wyżej wymienionym cyklu. W Kowarach i Zieleńcu Karol nie miał sobie równych, jednak warto podkreślić, że na starcie nie pojawił się żaden z zawodników JBG2, tak samo jak w wyścigu z cyklu Maratonów Kresowych w Janowie, gdzie także zajął pierwsze miejsce. Następna edycja padła łupem Krzysztofa Łukasika, który w tym sezonie wygrał także Puchar Polski w Myślenicach i swoją imprezę docelową, czyli Mistrzostwa Polski XCO w Mrągowie. W Jeleniej Górze i Polanicy Zdrój, nie wygrał żaden z wagoników, ale w pierwszej z nich najszybszy był Piotr Konwa, do którego powrócimy w dalszej części artykułu. Dwie kolejne edycje, czyli Świeradów-Zdrój i Sobótka to zwycięstwa Jakuba Zamroźniaka (JBG2). Okazało się, że były to dwa ostatnie starty, ponieważ zakończenie sezonu, które miało się odbyć w Miękini zostało odwołane.

W cyklu BikeAtelier MTB Maraton tylko podczas trzech edycji mieliśmy na starcie zawodników, któregoś z pociągu i wszystkie trzy padły łupem ,,czerwonych”. W Wiśle i Rybniku najszybszy był Mateusz Nieboras, a w Psarach Adrian Brzózka. To właśnie Adrian obronił w Gdyni koszulkę Mistrza Polski i jest to druga w tym roku biało-czerwona koszulka z Orzełkiem w drużynie JBG2 CryoSpace. Z prostej matematyki wynika, że sezon zakończył się większą ilością zwycięstw drużyny JBG2, ale nie ma się czemu dziwić. Skoro Karol Rożek był jedynym zawodnikiem z licencją, który w CST 7R sięgnął po zwycięstwo w kategorii Elita. Ciężko jest walczyć samemu z całą armią przeciwników, nie odbierając chęci walki pozostałym zawodnikom CST 7R MTB Team.

 

W nadchodzącym sezonie 2021 mamy kilka zmian personalnych w teamach. Jedną z najważniejszych jest przejście Karola Rożka i Filipa Helty do drużyny SGR Specialized. Skład uzupełnią Piotr Konwa i Mikołaj Dziewa. Jak wiadomo Filip specjalizuje się w wyścigach XCO, ale w zeszłym sezonie widzieliśmy go między innymi na trasie Mistrzostw Polski w maratonie, jest to bardzo dobry zawodnik, który w trakcie sezonu może napsuć sporo krwi zawodnikom JBG2, czy to podczas maratonów (jeśli zdecyduje się na start w jakimś) czy też wyścigów cross-country. Piotra Konwy nie trzeba nikomu przedstawiać. Młodszy brat Marka, po kilku latach na szosie powrócił do ścigania w terenie i w ubiegłym sezonie prezentował bardzo wysoki poziom sportowy. Dodajmy do tego solidnego Mikołaja Dziewę i możemy się spodziewać, że dotychczasowa rywalizacja pociągów może toczyć się właśnie pomiędzy tymi dwoma teamami. SGR Specialized i JBG2 CryoSpace Team. Kolory pociągów pozostaną te same, jedynie nazwa i skład zostanie zmieniony. Nie spodziewamy się żadnych zmian kadrowych w JBG2 więc rywalizacja może być momentami bardzo zacięta. Tym bardziej że batalia o koszulkę Mistrza Polski przenosi się znad morza w rejony Dolnego Śląska, więc gór nie powinno zabraknąć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here