Scott dołącza do sponsorów serii Internazionali d’Italia

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek rowerowych podpisała umowę z największym włoskim cyklem wyścigów cross-country.

0

Scott Sports, jedna z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych marek rowerowych na świecie, podpisała umowę partnerską z najważniejszym włoskim wyścigów XCO, który przygotowuje się do startu sezonu 2021, zaplanowanego na niedzielę 7 marca w Andorze.

Dzięki tej współpracy SCOTT ma na celu dalsze wzmocnienie swojej wiodącej roli w świecie kolarstwa górskiego, w którym obecnie jest bez wątpienia marką odnoszącą największe sukcesy ostatniej dekady: wystarczy pomyśleć o niesamowitym paśmie sukcesów Nino Schurtera, ośmiokrotnego mistrza świata, który w tym roku stanie do obrony tytułu Mistrza Olimpijskiego.

W kalendarzu Internazionali d’Italia Series znajdują się dwa wyścigi UCI Junior Series (Nalles i La Thuile). Skupienie się na młodych talentach, również mocno wspierane przez SCOTT, połączone z projektem Future Pro SCOTT daje wielu utalentowanym młodym ludziom możliwość rywalizacji w wyścigach na wysokim poziomie, takich właśnie jak włoska seria.

Jesteśmy dumni, że mamy u boku partnera na miarę SCOTT Sports, jednej z wiodących firm w sektorze rowerów górskich, która nie tylko wierzy w nasz projekt, ale też ma podobną jak my filozofię i zaangażowanie we włoski ruch MTB”.- oświadczył Michele Mondini z CM Outdoor Events.

„Cykl Internazionali d’Italia Series to powrót do początków naszej marki. Nasza więź ze światem Cross Country nigdy nie osłabła, a nawet nadal jest dobrze zakorzeniona dzięki zwycięskiej drużynie SCOTT-SRAM MTB, której liderem jest Nino Schurter – powiedziała Donatella Suardi, General Manager SCOTT Italy. – To wydarzenie to niepowtarzalna okazja do spotkania się z naszą publicznością i fanami tej fantastycznej dyscypliny. Na trasach zawodów można poczuć pasję i energię, walkę i cierpienie, zwycięstwa i porażki. Te wartości odzwierciedlają SCOTT Sports. SCOTT to marka techniczna, która wyznaje filozofię HEAD to TOE (od stóp do głowy). Projektujemy i rozwijamy produkty, które pozwalają sportowcom i pasjonatom realizować swoją pasję w 360 °. Nasza społeczność codziennie mierzy się z wyzwaniami zawodowymi i sportowymi, stosując podejście #NOSHORTCUTS.  

Wybraliśmy serię Internazionali d’Italia, ponieważ jest to najważniejszy cykl wyścigów cross-country we Włoszech, oraz jest on bardzo atrakcyjny dla międzynarodowych zespołów. SCOTT musi współpracować z partnerami  zarówno w aspektach technicznych, jak i organizacyjnych, oraz w promocji i komunikacji wydarzenia”. – podsumowała Suardi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here