Terminy i lokalizacje Mistrzostw Polski MTB w 2021 roku

3 lutego 2021 roku zarząd PZKol zatwierdził daty oraz lokalizacje w których rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Polski.

0

W opublikowanym na stronie PZKol w dniu dzisiejszym komunikacie potwierdzone zostały daty i lokalizacje tegorocznych Mistrzostw Polski. Imprezy w kolarstwie górskim odbywać się będą:

Mistrzostwa Polski XCM (maraton) – 12 czerwca – Srebrna Góra

Mistrzostwa Polski XCO – 6-8 sierpnia – Boguszów Gorce

Mistrzostwa Polski Enduro – 11-12 września – Sienna, Bike Park Czarna Góra

Mistrzostwa Polski DH – 14-15 sierpnia – Sienna, Bike Park Czarna Góra

Po kilku latach na północy kraju Mistrzostwa Polski cross – country wracają w góry. Za organizacje krajowego czempionatu w maratonie po kilku latach ponownie będzie odpowiadała ekipa Bike Maratonu. W czerwcu najlepsi maratończycy w kraju zmierzą się w Srebrnej Górze. Czy znajomość lokalnych tras pomoże ekipie SGR Specialized w odbiciu koszulki z orłem? Na pewno ekipa JBG-2 CryoSpace łatwo się nie podda. Zapowiada się pasjonujący pojedynek!

Po trzech latach spędzonych na Mazurach Mistrzostwa Polski XCO także odbędą się w górach. Tym razem ciężar organizacji imprezy wzięła na siebie ekipa odpowiadająca za Górali na Start. Termin Mistrzostw przypada niecałe dwa tygodnie po wyścigach olimpijskich w Tokio, co zapowiada ciekawy pojedynek między olimpijczykami, a resztą zawodników, którzy na Igrzyska nie pojadą.

Mistrzostwa Polski w Enduro oraz w DH odbędą się w tym samym miejscu – Bike Park Czarna Góra. Miejscówka stworzona przez Arka Perina na pewno pozwoli na ciekawą rywalizacje i wyłonienie najlepszych z najlepszych.

W tym roku wszystkie imprezy rangi Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim odbędą się na Dolnym Śląsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here