Maja Włoszczowska na podium w Hiszpanii, Wawak kolejny raz w TOP 3.

W ten weekend Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak rozpoczęli sezon. Włoszczowska w Hiszpanii, a Wawak w Turcji, ale oboje u progu sezonu prezentują dobrą formę. Ścigali się też inni Polacy.

0

Gran Premio Ciudad de Valladolid de BTT

Maja Włoszczowska rozpoczęła dziś swoje starty w nowym sezonie, startując w wyścigu rangi UCI C2 w Hiszpańskim Valladolid. Na starcie pojawiło się wiele lokalnych zawodniczek, ale były też nazwiska znane z Pucharu Świata m.in. Loana Lecomte czy Rocio del Alba Garcia Martinez. To właśnie z Mistrzynią Hiszpanii przez większość zawodów ścigała się Włoszczowska. Dziś Lecomte była poza zasięgiem Mistrzyni Polski, oraz zawodniczki startującej w barwach BH Templo Cafès UCC, pozostała im więc walka o drugie miejsce. Ostatecznie to zawodniczka Kross Orlen Cycling Team okazała się lepsza, a Alba Garcia Martniez musiała zadowolić się najniższym stopniem podium.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się 23-letni Rumun Vlad Dascalu z drużyny Trek-Pirelli. Drugie miejsce zajął David Valero Serrano z ekipy BH Templo Cafès UCC. Trzeci był Hiszpan Jofre Cullel.

Velo Alanya MTB Cup

W bardzo dobrym stylu sezon rozpoczął także Bartłomiej Wawak. Zawodnik Kross Orlen Cycling Team w czwartek zaliczył pierwszy start w tym sezonie podczas wyscigu Karaburun MTB Cup. W zawodach zaliczanych do cyklu Velo Alanya wystartowali także zawodnicy JBG-2 Cryospace: Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak oraz Paula Gorycka z drużyny Strüby BiXS Team.

Wawak w czwartek do końca walczył o zwycięstwo, jednak w sprincie okazał się lepszy Victor Koretzky z drużyny KMC-Orbea, a reprezentant Polski zajął 2 miejsce. Podium uzupełnił Ukrainiec Dmytro Titarenko, który stracił do zwycięzcy 33 s. Dobre – 7 miejsce zajął Jakub Zamroźniak, który stracił do Francuza 2 min 19 s. Nieco gorszy start zaliczył Mistrz Polski Krzysztof Łukasik, który był 20. Paula Gorycka zajęła 5 miejsce i straciła 3 min 44 s do Terezy Tvaruzkovej z Express CZ – Tufo Team Kolin, która tego dnia okazała się najszybsza.

Kolejnym startem Polaków był wyścig Justniano Hotel MTB Cup, który odbył się w sobotę. Wawak po raz kolejny ukończył wyścig na drugiej pozycji. Tym razem pojawił się on mecie ze stratą 7 sekund do Koretzkiego, który odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Ivanov Timofei z drużyny Express CZ – Tufo Team Kolin. W sobotę Łukasik zaprezentował się dużo lepiej niż w czwartek i zakończył wyscig na 5 pozycji ze stratą 1 min 19 s do zwycięzcy. Po raz kolejny punkty UCI zebrał też Jakub Zamroźniak, który był 8. Paula Gorycka zajęła 6 miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Kristina Ilina. Druga była Barbara Benko z Maloja Pushbikers MTB, a podium uzupełniła Ramona Forchini broniąca barw JB Brunex Superior Factory Racing.

Zawody, które odbywały się w czwartek i w sobotę miały rangę UCI C2, zaś niedzielny wyścig Alanya Avocado MTB Cup był oznaczony kategorią C1. W niedzielę wyniki były jednak bardzo podobne do poprzednich dni. Po raz trzeci z rzędu najlepszy okazał się Koretzky. Po raz kolejny na drugim miejscu wyścig ukończył Wawak. Ponownie jego strata do Francuza była niewielka i wynosiła zaledwie 8 s. Podobnie jak w czwartek trzecie miejsce zajął Ivanov Timofei. Krzysztof Łukasik zajął 10 miejsce, a jego klubowy kolega Jakub Zamroźniak był 11. Paula Gorycka tym razem była 7.

Kierunek Langelois

Kolejne emocje związane z kolarstwem górskim już w następny weekend! Dla większości czołowych polskich zawodników kolejnym startem będzie KTM Kamptal Trophy. Wyścig odbędzie się w niedzielę 14 marca w austriackim Langelois.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here