Maja Włoszczowska triumfuje w wyścigu Superprestigio MTB w Hiszpanii

0

Maja Włoszczowska z KROSS ORLEN Cycling Team wygrała niedzielny wyścig w hiszpańskim Arnedo podczas Superprestigio MTB Faster. To bardzo dobry początek sezonu dla Mai Włoszczowskiej, dwa tygodnie temu w Valladoid zajęła drugie miejsce. W wyścigu w kategorii UCI C1 wzięło udział szereg mocnych zawodniczek oraz zawodników elity.

Podczas niedzielnego startu Maja Włoszczowska triumfowała pierwszy raz w sezonie. Zawodniczka okazała się bezkonkurencyjna podczas wyścigu Superprestigio MTB Faster, rozegranego w hiszpańskim Arnedo. Walka o najlepsze lokaty trwała od startu aż do samej mety. Maja Włoszczowska początkowo jadąca na czwartej pozycji dwukrotnie atakowała pierwszą lokatę i za drugim razem próba okazała się skuteczna, a nasza zawodniczka kontrolowała przewagę i przebieg rywalizacji.

– To była bardzo ciężka trasa, wymagająca fizycznie i technicznie a jednocześnie bardzo szybka. Udało mi się odjechać na drugiej rundzie, ale nagle zobaczyłam, że mam rywalki z powrotem na swoim kole. Postanowiłam ponownie zaatakować na początku czwartego okrążenia i ta próba okazała się skuteczna, udało mi się dojechać od mety na pierwszej pozycji z bezpieczną przewagą – mówiła po wyścigu Maja Włoszczowska.

Drugie miejsce zajęła Mistrzyni Olimpijska z Londynu Julie Bresset a na trzecim miejscu uplasowała się Hiszpanka Rocio Del Alba Garcia. Włoszczowska została też pierwszą liderką cyklu Superprestigio MTB Faster. Kolejny wyścig z cyklu Superprestigio zostanie rozegrany pod koniec kwietnia w miejscowości Tibi w prowincji Alicante.

– Kolejny start drużyny i kolejne zwycięstwo. Na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem a zwycięstwa potwierdzają dobrą dyspozycję zawodników drużyny KROSS ORLEN Cycling Team. W przyszłym tygodniu Maja Włoszczowska wystartuje w wyścigu etapowym Volcat BTT, który będzie dobrym sprawdzianem przed kolejnymi startami. Bezpośrednio po wyścigu Maja uda się na zgrupowanie wysokogórskie, w ramach przygotowań do wyścigów Pucharu Świata oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team i trener kadry narodowej kolarstwa górskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here