Mediterranean Epic 2021 wystartował

Dzisiaj w hiszpańskiej miejscowości Oropesa de Mar wystartował pierwszy tegoroczny wyścig etapowy MTB. Najszybsi okazali się Fabian Rabensteiner i Chiara Teocchi.

0

W hiszpańskiej prowincji Castellon, w dniu dzisiejszym, jazdą indywidualną na czas rozpoczął się wyścig etapowy Mediterranean Epic z najwyższą kategorią przewidzianą do tego typu zawodów UCI SHC. Na starcie jak co roku pojawiło się bardzo dużo czołowych zawodników specjalizujących się zarówno w formule XCO jak i XCM. Trzeba przyznać, że w tym roku po zmianach przepisów dotyczących zbieranie punktów z wyścigów etapowych do rankingu UCI XCO większość to zawodnicy preferujący zmagania długodystansowe, ale wśród nich nie brakuje nazwisk typu Kulhavy, Lakata, Gaze, Braidot, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

Na pierwszym etapie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 16-kilometrowej trasie indywidualnej jazdy na czas, na której mieli do pokonania 550 metrów przewyższenia. Najszybszy tego dnia okazał się Fabian Rabensteiner (Trek Pirelli), któremu pokonanie całej trasy zajęło 38 minut. Drugi wśród mężczyzn ze stratą zaledwie 6 sekund na mecie zameldował się Martin Stosek (Canyon Northwave MTB). Podium uzupełnił  Sasha Weber (Trek Vaude), aktualny ViceMistrz Świata XCM. W Elicie Mężczyzn wystartowało 122 zawodników, na 84 miejscu pierwszy etap ukończył Jan Karasek (RK Exlusive Doors MTB Team).

W rywalizacji Kobiet z najszybszym czasem 46 minut i 54 sekund zwyciężyła Chiara Teocchi Włoszka jeżdżąca w tym sezonie w barwach Trinity Racing. 30 sekund gorszy czas i drugie miejsce zajęła aktualna Mistrzyni Świata XCM, Ramona Forchini (JB Brunex Superior Factory Racing). Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Estonii Janice Loiv. Na trasie pojawiło się 19 zawodniczek w kategorii Elita Kobiet.

Jutro drugi etap, będzie to 58 km i 1700 metrów przewyższenia. Dowiemy się tak naprawdę kto, jaką przygotował formę. Zapraszamy do śledzenia wyników na aplikacji Publicom Sports Events oraz strony organizatora i bardzo dobrze prowadzonego Fanpag’a na Facebooku, gdzie można znaleźć wyniki na żywo, relację z mety, podsumowanie dnia i fotorelację. Link do pełnych wyników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here