Ondrej Cink wygrywa pierwszy wyścig w sezonie 2021 dla KROSS ORLEN Cycling Team. Bartłomiej Wawak również na podium, na trzecim miejscu

0

Wczoraj już po raz 29 rozegrany został wyścig Kamptal Trophy w Austrii. W tym roku zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Jako pierwszy na mecie zameldował się Ondrej Cink, natomiast jego kolega z drużyny KROSS ORLEN Cycling Team Bartłomiej Wawak, ukończył wyścig na trzecim miejscu.

Warunki podczas wczorajszego wyścigu były bardzo trudne. Zawodnicy zmagali się ze śniegiem, błotem i niską temperaturą, ok. 2 stopni. Już od startu na prowadzenie wysunął się Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team, który kontrolował cały wyścig i nie oddał prowadzenia aż do samej mety. Jego kolega z drużyny Bartłomiej Wawak po lekkich problemach w pierwszej części wyścigu ruszył w pogoń i z około 20 pozycji odrabiał stratę z rundy na rundę. Finalnie wskoczył do czołówki, kończąc wyścig na 3 miejscu.

– To był wspaniały wyścig w wykonaniu Ondreja i Bartka. Zawodnicy są w bardzo dobrej dyspozycji, co potwierdza pierwsze zwycięstwo w sezonie. Sprzęt również dobrze sprawdził się w ciężkich warunkach. Mogę jedynie dodać, że w najbliższych startach ponownie będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Najważniejsze z tegorocznych wyzwań stojących przed zawodnikami KROSS ORLEN Cycling Team to przygotowania i start w planowanych latem Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here