Perwsza edycja Pucharu Polski XCM w Luzinie – relacja

0

Udało się! Pierwsza edycja Puchar Polski w kolarstwie górskim XCM odbyła się z dużym sukcesem w minioną niedzielę na terenie gminy Luzino.
Świetna frekwencja – blisko 400 zawodników, mocna obsada, najlepsza trasa całej edycji, prawo do organizacji Pucharu Polski oraz idealna lokalizacja bazy w Stajni w Barłominie
to składowe sukcesu Pomeranii. Organizator może z czystym sumieniem odetchnąć,
że pomimo kolejnych obostrzeń udało się przeprowadzić tak ważną dla kolarstwa w Polsce imprezę.
W rywalizacji mężczyzn walkę niemal do samego końca stoczyli zwycięzca – Filip Helta
z SGR SPECIALIZED z Jakubem Zamroźniakiem z JBG2 CYROSPACE. Panowie na tej arcytrudnej 60 km trasie o łącznej liczbie przewyższeń blisko 1800m uzyskali średnią ponad 23 km/h. Chwilę za nimi trzeci na linii mety zameldował się klubowy kolega Filipa – Karol Rożek. Na uznanie zasługuje fakt, że młody zespół SGR SPECIALIZED świetnie nawiązał walkę z najbardziej utytułowanym zawodowym klubem JBG2 CYROSPACE.

Pośród kobiet dużo emocji dostarczyła nam zwyciężczyni Zuzanna Krzystała z RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM, która od samego początku czujnie jechała u boku drugiej Klaudii Czabok z WARSZAWSKIEGO KLUBU KOLARSKIEGO WKK. Pomimo pomyłki na trasie i stracie kilku minut Zuzie udało się wjechać na metę przed Klaudią. Bardzo cieszy fakt, że podium uzupełniła lokalna zawodniczka – Ewelina Cywińska z MAJBIKE TEAM – pokazuje to, że Pomorze stara się walczyć z całych sił z czołówką kolarzy górskich.
Rywalizacja Juniorów odbyła się na krótszej 33 km pętli. Tutaj po zaciętej walce z drugim Pawłem Ścierskim z MŚ CYCLING & DIETETYKA wygrywa Krzysztof Klimek z RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM a podium dopełnia Długosz Benedykt z klubu uczniowskiego UKS ZAWOJAK.

RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM wystawił w tych zawodach dość sporą liczbę zawodników z tym juniorkę Katarzynę Praszczałek, która jako pierwsza poradziła sobie
z rywalizacją juniorek. Zaraz za Kasią na metę wjechały kolejno: Malwina Krzyczkowska
z WKK oraz Justyna Cebula z GKS CARTUSIA KARTUZY.
Podczas edycji Pucharu Polski oczywiście odbyła się także standardowa rywalizacja amatorów na co dzień prowadzona przez organizatora. Wyniki w tej rywalizacji poniżej.

AMATORZY DYSTANS MEGA:

OPEN MĘŻCZYZN:
Piotr Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
Daniel Majkowski – MAJBIKE TEAM
Michał Przybytek – ASE TREK GDYNIA

AMATORZY DYSTANS SPEED:

OPEN MĘŻCZYZN:
Damian Ciba – TAKO TEAM
Piotr Rychlik – BOGDZIEWICZ TEAM/AIR-NET
Miłosz Błaszczyk – BOGDZIEWICZ TEAM
OPEN KOBIET:
Aleksandra Zabrocka – MLKS BASZTA BYTÓW
Jadzia Kucharska – BELTA TEAM GDAŃSK
Iwona Joskowska – MAJBIKE TEAM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here