Pierwsze zmagania rowerowe i biegowe w tym roku już za nami!

0

W sobotę 13.03.2021, pomimo obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19, organizatorowi POMERANIA SPORTS udało się z sukcesem zorganizować zawody POMERANIA WINTER CHALLENGE, które były pierwszymi w historii Zimowymi Mistrzostwami Pomorza zarówno w kolarstwie górskim MTB jak i biegach anglosaskich.

Już o 8:30 na starcie przy zbiorniku Jasień w Gdańsku pojawiło się prawie 200 kolarzy z zamiarem pokonania wybranej trasy spośród dystansów: 41km, 22km i 8km. Dużą niespodzianką dla uczestników było pojawienie się zawodowej grupy JBG2 CRYOSPACE z Wisły. To nie lada gratka stanąć na linii startu przy kolarzach Mistrzów Polski w maratonie XCM.

Błotniste i zalodzone odcinki dodawały trudności na gdańskiej trasie poprowadzonej po najlepszych odcinkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wyścig z łatwością zweryfikował umiejętności techniczne uczestników, przez co blisko 20% z nich nie ukończyło maratonu.

Na najdłuższym dystansie kolarze z JBG2 CYROSPACE zdominowali rywalizację, zajmując pierwsze 4 miejsca OPEN. Zwycięzcą okazał się tutaj Mariusz Michałek. Tuż za nim zameldowali się koledzy z drużyny: Brzózka Piotr i Kozak Mariusz. Najlepszy z Pomorskich kolarzy był młody i perspektywiczny zawodnik Gustaw Ostajewski z drużyny KLIF TEAM z Chłapowa. Pośród kobiet najlepsza okazała się aktualna Mistrzyni Polski w maratonie XCM z Gdyni – Paula Budzyńska – zawodniczka klubu CYLKO KWIDZYN. Za Paulą na metę wjechała Izabela Malikowska z POMERANIA MTB TEAM.

Najważniejsze wyniki pozostałych dystansów:

SPEED 22km:

OPEN MĘŻCZYZN:
Hoppa Kacper – UKS COPERNICUS CCC SMS TORUŃ
Rychlik Piotr – BOGDZIEWICZ TEAM/AIR-NET
Potrykus Filit – KLIF MTB TEAM CHŁAPOWO

OPEN KOBIET:
Jadzia Kucharska – BELTA TEAM GDAŃSK
Pieper Agnieszka – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
Zofia Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK

SPEED-JUNIOR 8km:
Ciskowski Bartosz – KLIF MTB TEAM CHŁAPOWO
Jańczak Michał – GKS CARTUSIA BIKE ATELIER
Milewski Damian – BELTA TEAM GDAŃSK

SPEED-JUNIORKI 8km:
Kucharska Tosia – BELTA TEAM GDAŃSK
Łojek Amelia – MLKS BASZTA BYTÓW
Merda Zuzanna – MLKS BASZTA BYTÓW

W południe na te same trasy ruszyli biegacze. Wysoka frekwencja (blisko 300 uczestników) oraz szeroki wachlarz tras do wyboru sprawiły, że zmagania biegowe rozegrane na Jasieniu przeszły do historii jako jeden z najciekawszych biegów rozgrywanych w Gdańsku. Wraz z biegiem czasu trasa stawała się coraz to bardziej podmokła i niebezpieczna. Nie przeszkodziło to jednak biegaczom w rywalizacji i ukończeniu zawodów Koronny dystans 41km z bardzo dobrym czasem 3:27:30 wygrał Adrian Kępka z Darłowa. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kulczyk a podium uzupełnił Michał Zawaluk. Pośród kobiet najlepsza okazała się Olga Zatoń. Tuż za nią wbiegła na metę Joanna Oberlan-Maroń oraz Katarzyna Merda.

Wyniki pozostałych dystansów biegowych:

BIEG 22km:

OPEN MĘŻCZYZN:
Łukasz Kuropatwa
Tomasz Bagiński
Gilles Greiveldinger

OPEN KOBIET:
Zuzanna Głombiowska
Lidia Kołodziejczyk
Dagmara Krefta

BIEG 8km:

OPEN MĘŻCZYZN:
Mateusz Lipiński
Jakub Krzemiśki
Arek Ostaszewski

OPEN KOBIET:
Monika Pieniazkiewicz
Patrycja Teska
Emilia Kruk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here