W ten weekend Langenlois, ale… nie tylko!

W ten weekend czeka nas KTM Kamptal Trophy, ale także dobrze obsadzony wyścig w Niemczech. To właśnie na tych dwóch wyścigach pojawi się światowa czołówka i wielu polskich zawodników.

0
Autor: Tomek Ferenc

W najbliższy weekend najlepsi kolarze górscy w Europie bedą się ścigać przede wszystkim w Niemczech i Austrii. Odbędą się tam wyścigi rangi UCI C1.

KTM Kamptal Trophy

To właśnie w austriackim Langenlois wystartuje wielu czołowych zawodników z Polski. Swój start zapowiedzieli Bartłomiej Wawak i jego klubowy kolega z Czech Ondrej Cink, którzy bedą reprezentować Kross Orlen Cycling Team. Na liście startowej widnieją także Mistrz Polski Krzysztof Łukasik i jego koledzy z drużyny JBG-2 Cryospace: Jakub Zamroźniak, Mateusz Nieboras i Mariusz Kozak. W Austrii swój sezon planują rozpocząć także reprezentaci SGR Specialized: Filip Helta, Piotr Konwa i Mikołaj Dziewa.

Wśród pań swój start zapowiedziały zawodniczki takie jak Sina Frei, Laura Stigger, Yana Belomoina czy Aleksandra Podgórska z RK Exclusive Doors MTB Team. Na liście startowej widnieje także Maja Włoszczowska, ale ona prawdopodobnie nie wystartuje w Langenlois i będzie kontynuować przygotowania do kolejnych startów w Hiszpanii.

O 9.30 w niedzielę na trasę Kamptal Trophy wyruszą juniorzy. O 11.30 do zmagań przystąpią juniorki i elita kobiet. O 14.30 wystartują orlicy i elita mężczyzn.

Fullgaz Race powered by Ghost int. Bundesliga

W niemieckim Obergessertshausen rywalizować bedą m.in. Mistrz Świata Jordan Sarrou oraz Gerhard Kerschbaumer z ekipy Specialized Factory Racing, Titouan Carod i Filippo Colombo reprezentujący Absolute-Absalon BMC, czy Simon Andreassen z Cannonadale Factory Racing i wiele innych nazwisk znanych z czołówki Pucharu Świata.

W rywalizacji kobiet z pewnością wszyscy będą bacznie obserwować Mistrzynię Świata Pauline Ferrand Prevot, broniącą barw Absolute-Absalon BMC. Poza nią w Niemczech pojawią się także Anne Terpstra, Elisabeth Brandau, czy Anne Tauber.

Wyścigi XCC na krótkiej, miejskiej rundzie odbędą się w sobotę po godzinie 15. Start wyścigu XCO kobiet na pełnej rundzie zapowiadany jest na godzinę 10.30. O godzinie 12.30 rozpocznie się rywalizacja elity mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here