Weekend pod znakiem zagranicznych wyścigów

0

W Polsce jedynym wyścigiem cross country, który widnieje na horyzoncie, jest Puchar Mazowsza MTB XC w podwarszawskiej Jabłonnie. Za granicą zaś zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić się w kilku wyścigach.

Oczy większości kibiców XC skierowane są na Superprestigio MTB, które odbędzie się 24 kwietnia w słonecznej Hiszpanii, w Tibi. W wyścigu wezmą udział dwie Polki – Maja Włoszczowska i Katarzyna Solus- Miśkowicz oraz kilka zawodniczek z czołówki europejskiego kolarstwa: Julie Bresset, Malene Degn, a także Australijka, Bec McConnell. Przewidziana jest transmisja live z wyścigu: CC Tibi AM Sonido Energym – posty | Facebook

We Włoszech zaś, w Pordenone, odbędzie się Italy Bike Cup, mocno obsadzony zawodnikami ze światowej czołówki. Na starcie wyścigu elity mężczyzn stanie między innymi obecny Mistrz Świata MTB XC, Jordan Sarrou, a także Henry Avancini czy Simon Andreassen. W elicie kobiet równie mocna obsada: Sina Frei, Laura Stigger, Haley Batten, Annie Last oraz Isla Short. Rozegrane zostaną także wyścigi zawodników poniżej 23 roku życia oraz juniorów i juniorek. Organizator przygotował relację live: Watch MTB CA’NEVA TROPHY 2021 Live Stream (sporsbeatha.gq).

Zachęcamy również do śledzenia poczynań zawodników na naszym krajowym podwórku, które udostępniamy na naszym koncie na Instagramie: namtb.pl (@namtbpl) • Zdjęcia i filmy na Instagramie Koniecznie zajrzyjcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here