Jakub Zamroźniak komentuje swoje zwycięstwo w Pucharze Słowacji.

0
fot. jmphoto.sk

Jakub Zamroźniak reprezntujący drużynę JBG-2 Cryospace w niedzielę wygrał swój pierwszy wyścig UCI w karierze. Oto jak Kuba podsumował swój start w zawodach rozgrywanych w Ski centrum – Drozdovo:

„Na pierwszy Puchar Słowacji z rangą C2 organizatorzy przygotowali dość oldschoolowa trasę usytuowaną na stoku narciarskim. Długie podjazdy i szybkie techniczne zjazdy z elementami lokalnego bike parku przypadły mi do gustu. Od początku rywalizacja była mocno zacięta, przez większość wyścigu nadawałem tempo starając się odjechać, co dopiero udało mi się w połowie ostatniego okrążenia. Pierwsza wygrana w sezonie cieszy najbardziej, i tym bardziej motywuje do dalszej pracy.”

Zamroźniak za zwycięstwo na Słowacji zgarnął 30 punktów UCI, dzięki czemu zaliczył spory awans w rankingu. W najnowszym zestawieniu opublikowanym wczoraj, 25-latek przesunął się o 42 pozycje i obecnie jest sklasyfikowany na 159 miejscu. Dobry występ na Słowacji jest również świetnym prognostykiem przed zbliżającymi się wyścigami Pucharu Świata w Albstadt i Nove Mesto na Morave. Kuba weźmie udział w tych zawodach jako jeden z szesnastu polskich zawodników, którzy znaleźli się na listach startowych. Zamroźniak w Niemczech wystartuje z numerem 137.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here