MH automatyka Pomerania MTB MARATON Szemud 15.05.2021 – relacja

0

W minioną Sobotę z ogromnym sukcesem, w postaci 500 uczestników, organizatorowi udało się przeprowadzić już drugą w tym roku edycję maratonu kolarskiego MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON w Szemudzie.

Wiosenna pogoda, znoszenie obostrzeń oraz widoczna popularyzacja sportu na świeżym powietrzu mają niewątpliwy wpływ na zainteresowanie maratonami MTB. Na uznanie zasługuje też fakt, że organizator z edycji na edycję podnosi jakość swoich imprez zarówno pod względem jakościowym jak i marketingowym tworząc min. klasyfikację BIZNES LIGI w jakiej bierze już udział kilkanaście firm z całego województwa Pomorskiego.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse:  MEGA około 62km oraz SPEED około 32km. Na dystansie MEGA stanęło ponad 110 śmiałków. Zdecydowanie był to dystans dla najlepszych o czym świadczą wyniki. Prawie 10 osób wjechało na metę ze średnią prędkością z całego wyścigu przekraczającą 28km/h a z tej grupy najlepszy, po zaciętym finishu, okazał się zawodnik ASE TREK GDYNIA Tomasz Repiński. Pośród kobiet nie miała sobie równych Monika Kulling, która powraca do gry po niedawnej kontuzji. Dystans SPEED to już zmagania blisko 400 zawodników, w tym duża grupa amatorów kolarstwa. Warto dodać, że na tym dystansie pojawiło się aż 50 uczestniczek co jest niewątpliwie dobrym sygnałem, że kolarstwo staje się bardzo popularne u kobiet. Zwycięzcą krótkiego dystansu okazał się świetnie ostatnio dysponowany Damian Ciba z TAKO TEAM. Z kolei u kobiet niepokonana była Aleksandra Zabrocka z MLKS BASZA BYTÓW. Poniżej pozostałe wyniki a my w imieniu organizatora zapraszamy na trzecią edycję MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MATARON w Bożym Polu Wielkim na odświeżonej i bardziej górskiej trasie, którą można będzie pokonać już 19.06.2021.

relacja z filmem – //youtu.be/VyhYzRnWvMg

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:

 1. Tomasz Repiński – ASE TREK GDYNIA
 2. Krzysztof Krzywy – CYCLING PLANET
 3. Łukasz Derheld – ASE TREK GDYNIA

OPEN KOBIET dystans MEGA:

 1. Monika Kulling
 2. Anna Kołatka – 3S BIKE TEAM CIECHANÓW
 3. Ewelina Cywińska – MAJBIKE TEAM

 

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:

 1. Damian Ciba – TAKO TEAM
 2. Sebastian Młyński – DRUTEX BYTÓW
 3. Michał Rozkocha – GK STG

OPEN KOBIET dystans SPEED:

 1. Aleksandra Zabrocka – MLKS BASZTA BYTÓW
 2. Agnieszka Patoka
 3. Jadzia Kucharska – BELTA TEAM GDAŃSK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here