Podsumowanie Pucharu Polski w Białymstoku UCI C2

Druga edycja tegorocznego Pucharu Polski pozwoliła zawodnikom na zdobycie cennych punktów UCI.

0

Wczoraj w Białymstoku odbyła się druga edycja tegorocznego Pucharu Polski XCO. Zazwyczaj białostocki wyścig rozpoczynał cykl krajowego Pucharu. Tym razem jednak pierwszym wyścigiem była kwietniowa impreza w Krynicy – Zdrój. Według pierwotnych planów 23 maja powinien odbywać się wyścig w Żukowie, niestety został całkowicie odwołany. Skorzystali na tym organizatorzy z Białegostoku i przenieśli swój wyścig na ten dzień. Do Białegostoku przyjechała praktycznie cała krajowa czołówka.

Pierwszym wyścigiem wczorajszego dnia była rywalizacja Żakiń i Żaków. Najlepszymi okazali się Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka) oraz Maciej Rogalski (Warszawski Klub Kolarski). Następnie na starcie stanęły młodziczki i młodzicy. W tych wyścigach zwyciężyli Maria Długosz (UKS Zawojak) oraz Dominik Kukla (Adastra Cycling Team). Następnie na trasie rywalizowali Mastersi i amatorzy. W Masters I zwyciężył Łukasz Matusiak (Gatta Bike-RS), w połączonym wyścigu Masters, Cyklosport i Amator kobiet zwyciężyła Klaudia Cichacka (Metrobikes), w Masters II najlepszy był Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team), a w kategorii Cyklosport mężczyzn Krystian Kalinowski (AGR Podlasie). Po przerwie na dekoracje pierwszego bloku startowego, do rywalizacji ruszyli Juniorzy młodsi. Najlepszym okazał się Brajan Świder (KS Luboń Skomielna Biała). Pierwszym z dwóch głównych wydarzeń dnia był połączony wyścig Elity kobiet, Juniorek i Juniorek młodszych. W tej ostatniej kategorii zwyciężyła Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski). W wyścigu Juniorek najlepsza okazała się Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), tym samym wzbogacając swoje konto o 20 punktów UCI. W Elicie kobiet 30 punktów UCI za zwycięstwo zgarnęła Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), wygrywając o zaledwie 4 sekundy przed Gabrielą Wojtyłą (UKS Sokół Superior Zator). Trzecie miejsce dla Aleksandry Podgórskiej (RK Exclusive Doors MTB Team). W U23 zwyciężyła Emma Blömeke (Conway Factory Racing). Ostatnim wyścigiem dnia była rywalizacja Juniorów i Elity mężczyzn. W młodszej z tych kategorii zwyciężył Mistrz Polski – Krzysztof Klimek (RK Exclusive Doors MTB Team). W Elicie najlepszy wczoraj był Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace). Drugie miejsce dla odrabiającego straty po kraksie na starcie Filipa Helty (SGR Specialized), a trzecie dla Karola Ostaszewskiego (Warszawski Klub Kolarski). W U23 najlepszy Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski).

Wyniki kategorii licencjonowanych

Już za tydzień kolejna edycja Pucharu Polski XCO. Tym razem najlepsi zawodnicy w Polsce zmierzą się na rundzie w Jastrzębiu – Zdrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here