Nino Schurter oraz Matias Fluckiger wystartują w wyścigu szosowym

0

 

Czwartego czerwca, dwa dni przed rozpoczęciem Tour de Suisse, odbędzie się GP Kantos Aargau. W wyścigu wystartuje dwóch Szwajcarskich kolarzy górskich: Mathias Flückiger oraz aktualny mistrz Europy, Nino Schurter.

Grand Prix Kantos Aargau tradycyjnie służy do przygotowania się do Tour de Suisse. W tym roku najważniejszy jednodniowy wyścig szwajcarów można również opisać jako konkurs przygotowawczy do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio, przynajmniej z perspektywy szwajcarskiego kolarstwa. Krajowy trener Michael Albasini, który triumfował w Gippingen osiem lat temu jako ostatni Szwajcar, powołał Mathiasa Flückigera i Nino Schurtera  do startu na dystansie 172 km ze startem i metą w Leuggern. Dla światowej klasy kolarzy górskich jest to powrót do tego wyścigu, ponieważ dwa lata temu rywalizowali już w koszulce reprezentacji w Aargau.

Skład uzupełni również wielokrotny uczestnik mistrzostw świata, Timon Rüegg, aktywny na torze Simon Vitzthum oraz młody sportowiec Antoine Aebi. Początek wyścigu odbędzie się o godzinie 13:00, a wjazd kolarzy na metę spodziewany jest na krótko przed godziną 18.

Zdjęcie: Steffen Müssiggang

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here