Puchar Polski XCO UCI C1 w Wałbrzychu. Na starcie światowa czołówka!

0

Niecały tydzień temu w Jastrzębiu-Zdrój odbyła się trzecia edycja tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie cross country. Teraz czas na kolejną odsłonę rywalizacji: czwarta edycja zawita do kultowego już Wałbrzycha. Trasa jest zlokalizowana w centrum miasta, w Parku Sobieskiego. Pełna runda liczy 4 kilometry i jest bardzo wymagająca zarówno fizycznie jak i technicznie. Nie zabraknie na niej ciężkich podjazdów oraz stromych zjazdów, dropów i rockgardena.

Rywalizację rozpoczną żaki, których start przypada na godzinę 8:50. Następnie na trasę ruszą starsze kategorie oraz amatorzy. Bardzo silnie obsadzone są kategorie juniorskie na starcie których zobaczymy ponad 60 zawodników.

Najwięcej kibiców na pewno przyciągną kategorie elity kobiet i elity mężczyzn. Na starcie zobaczymy między innymi Maję Włoszczowską i Bartłomieja Wawaka. Na liście startowej widnieje także Cindy Montambault, Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz kilka innych topowych zawodniczek z Polski: Klaudia Czabok, Matylda Szczecińska, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła.

Wśród mężczyzn o podium na pewno walczył będzie Ondrej Cink, który w zeszły weekend zwyciężył na Pucharze Czech. Nie zabraknie także aktualnego mistrza kraju, Krzysztofa Łukasika oraz Filipa Helty, Karola Ostaszewskiego, Michała Topora, Stanisława Nowaka czy też Jakuba Zamroźniaka.

Start elity kobiet o 13:45, a elity mężczyzn o 15:45.

Listy startowe: www.wynikizawodow.eu – Obsługa imprez sportowych
Facebook: Górale na Start | Facebook
Regulamin: ef577f_daf9d978aa654960b904a0687411564d.pdf (filesusr.com)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here