Maja Włoszczowska na 20 miejscu na Igrzyskach Olimpijskich | TOKYO 2020

0

Maja Włoszczowska zajęła 20 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w rozgrywanej dziś konkurencji kolarstwa górskiego XCO. Były to ostatnie w historii Igrzyska w których zawodniczka drużyny Kross Orlen Cycling Team wzięła udział.

W 2008 roku w Pekinie Włoszczowska zdobyła srebrny medal, ulegając jedynie Niemce, Sabine Spitz. Cztery lata później polska zawodniczka zmagała się z kontuzją, która uniemożliwiła jej start w Londynie. Maja wzięła udział w Igrzyskach w Rio w 2016 podczas których zajęła ponownie drugie miejsce. Ponadto Włoszczowska jest Mistrzynią Świata XCO z 2010 roku, wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i Świata, zwyciężczynią Pucharu Świata i Mistrzostw Polski na MTB oraz na szosie. Swoją karierę rozpoczęła jako młodziczka w 1997 roku w klubie „KS Śnieżka Karpacz”, rozwijając się w błyskawicznym tempie. Już jako juniorka była Mistrzynią Europy i Vice-Mistrzynią świata stanowiąc ogromny przykład dla zawodników i kibiców.

Aktualnie Maja Włoszczowska kończy swoją bogatą w sukcesy karierę sportową. Start w Tokio był najprawdopodobniej jedną z ostatnich okazji do obejrzenia Mai podczas rywalizacji za granicą. Polska zawodniczka planuje jeszcze wystartować w Mistrzostwach Polski MTB XCO w Boguszowie-Gorcach i być może w Mistrzostwach Świata MTB w Val Di Sole we Włoszech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here