Świetne wyniki Polaków na Izomat MTB Cup UCI C1 w Hlinsku

0

Dziś w Hlinsku odbywała się kolejna edycja Izomat MTB Cup, czyli Pucharu Czech w kolarstwie górskim cross country. Wyścig miał rangę UCI C1, więc zawodnicy mogli na nim zdobyć cenne punkty do międzynarodowego rankingu. Na starcie nie mogło więc zabraknąć Polaków.

Jako pierwsi na trasę ruszyli juniorzy młodsi. Najlepszy z Polaków, Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors MTB Team), ukończył rywalizację na 17 miejscu, ze stratą pięciu minut do zwycięzcy. Wśród juniorów najszybszy okazał się kolega klubowy Ksawiera, Krzysztof Klimek, który zajął 11 miejsce.

Następnie do rywalizacji przystąpiły kobiety. W wyścigu juniorek młodszych nie było mocnych na Natalię Grzegorzewską (Mitutoto AZS Wratislavia Wrocław), która o ponad minutę wyprzedziła resztę rywalek. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki elity kobiet. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team), trzecia była Aleksandra Podgórska (RK Exclusive Doors MTB Team), a czwarta Gabriela Wojtyła (Superior Zator). Na ósmym miejscu zmagania zakończyła Zuzanna Krzystała (RK Exclusive Doors MTB Team), a na osiemnastym Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express).

Jako ostatni, swój wyścig rozpoczęli orlicy oraz zawodnicy elity mężczyzn. Po niespełna półtoragodzinnej rywalizacji, jako pierwszy linię mety przeciął Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), który pokonał Krzysztofa Łukasika (JBG-2 Cryospace) o minutę i kilka sekund. Na ósmym miejscu zameldował się Filip Helta (SGR Specialized). W pierwszej dwudziestce mogliśmy ujrzeć jeszcze dwóch Polaków: Jakuba Zamroźniaka (JBG-2 Cryospace, 17 pozycja) oraz Michała Topora (NS Bikes Trezado, 19 pozycja). Szósty w kategorii orlików był Mateusz Nieboras (JGB-2 Cryospace).

Szczegółowe wyniki: SportSoft – IZOMAT MTB CUP 2021 – Český Pohár XCO No.4 – Hlinsko – SportSoft – race detail | year – 2021