Milan Vader podpisał trzyletni kontrakt z szosowym zespołem Jumbo-Visma.

25-letni Holender przez kolejne trzy lata będzie łączył starty na MTB z kolarstwem szosowym reprezentując jedną z czołowych drużyn World Tour.

0
fot. Jumbo-Visma

Vader od kilku lat jest jednym z najlepszych zawodników kolarstwa górskiego na świecie. Trzykrotnie był Mistrzem Holandii. Najlepsze występy w Pucharze Świata zanotował rok temu w Nowym Měscie na Morave. W pierwszym wyścigu był trzeci, a a w kolejnym drugi. W tym roku zazwyczaj meldował się w drugiej dziesiątce. Reprezentował Holandię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie zajął 10 miejsce.

Holender nie może się doczekać nowego rozdziału w swojej karierze. Uważa, że jego nowa drużyna jest jedną z najlepszych na świecie. Cieszy się też, że to holenderski zespół. Zdradza, że już ścigał się na szosie:

Ściganie się na szosie jest dla mnie dość nowe. Kiedyś ścigałem się na szosie, ale nie zbyt dużo. Nie mogę się tego doczekać. Drużyna ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie, wiec to będzie dobre. Podoba mi się, że w Jumbo-Visma wszystko skupia się na wynikach. Oczekuje, że wiele się nauczę i rozwinę się jako sportowiec. Głównym celem będą Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Chciałbym zdobyć medal w kolarstwie górskim.

Merijn Zeeman, który jest dyrektorem sportowym Jumbo-Visma cieszy się, że Vader dołączy do drużyny. Uważa, że to ciekawy projekt. Zdradza także, że od wielu lat trenerem 25-latka jest Tim Heemskerk, który jest również jednym z trenerów w Jumbo-Visma. To właśnie dlatego drużyna jest w bliższym kontakcie z Vaderem już od jakiegoś czasu. Zauważa, że Milan był już na zgrupowaniu z jego nową drużyną:

Był z nami na obozie treningowym gdzie wykonał testy wydolnościowe i osobowościowe. Poznaliśmy go naprawdę dobrze. Widzimy w nim duży potencjał. Fizycznie jest niesamowicie utalentowany. Jest też bardzo dobry technicznie. Jego osobowość również bardzo nam odpowiada. Milan jest kimś kto bardzo chce inwestować w siebie i potrafi dobrze pracować z innymi

Zeeman zauważa, że Vader jest bardzo dynamiczny na podjazdach i prawdopodobnie będzie dobrze sobie radził w średnich górach. Pytaniem, które  nurtuje dyrektora sportowego drużyny jest to jak Holender poradzi sobie w peletonie. Peletonie World Touru. W kalendarzu Milana Vadera poza startami na szosie będą również występy w Pucharach Świata i imprezy o randze mistrzowskiej w kolarstwie górskim. Jednym z wyzwań dla kolarza i jego drużyny będzie umiejętne łączenie występów w różnych dyscyplinach kolarstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here