Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB 2021 | zapowiedź

0

Tegoroczne Mistrzostwa Świata XCM zawitają na włoską wyspę o nazwie Elba. Trasa światowego czempionatu jest niezwykle wymagająca i ma interwałowy charakter, który przypomina poniekąd cross country. Kobiety będą miały do pokonania 80 kilometrów i 3100 metrów przewyższenia, a mężczyźni 115 kilometrów oraz aż 4500 metrów przewyższenia. Niezwykle malowniczo zlokalizowana pętla da zapewne sporo przyjemności z jazdy, ale zmęczenie będą potęgować liczne podjazdy. Ważna będzie również taktyka oraz odpowiednie rozłożenie sił, ponieważ zawodnicy będą przejeżdżać przez odkryte, szutrowe fragmenty na których dobrze będzie jechać w grupie.

fot. //www.elbaisland2021.org/track.asp

O miano najlepszego maratończyka na świecie rywalizować będą reprezentanci 32 krajów, w tym Polski. W gronie elity kobiet na starcie zobaczymy 55 zawodniczek, w tym jedną Polkę, Maję Włoszczowską (Kross Orlen Cycling Team). Tytułu będzie bronić Ramona Forchini. Jej główną rywalką będzie zapewne, tak jak rok temu, Włoszczowska. Brąz w 2020 zdobyła kolejna ze Szwajcarek, Ariane Luethi, która również pojawi się na linii startu.

Ponad dwukrotnie więcej będzie mężczyzn, bo aż 118. W wyścigu weźmie udział jeden Polak, Michał Glanz (Spica Solutions). Triumfatorem zeszłorocznych Mistrzostw był Kolumbijczyk, Leon Paez, który jest w bardzo dobrej formie. Srebrnym medalistą sprzed roku jest Włoch, Juri Ragnoli, a brązowym Czech, Kristian Hynek. Obaj zawodnicy również będą walczyć na trasie.

Mężczyźni rozpoczną rywalizację w sobotę, 02.10, o godzinie 8:45. Kobiety wystartują 10 minut później. Więcej informacji: Elba Island 2021 World Championships Mountain Bike Marathon | Capoliveri

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here