Ondrej Cink trzeci w Pucharze Świata MTB po finałowym wyścigu w Snowshoe

0

Ogromny sukces Ondreja Cinka i historyczne osiągnięcie KROSS ORLEN Cycling Team! Zawodnik jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie po finałowym wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim, kończy sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium zapewnił sobie świetnymi startami w trakcie całego sezonu oraz trzecią lokatą podczas ostatniego wyścigu. Jego klubowy kolega Bartłomiej Wawak, mimo dwukrotnego przebicia opon, dotarł na metę osiemnasty. To był niezwykle udany sezon dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team.

Finałowy wyścig Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe obfitował w niesamowite zwroty akcji i niespodzianki, przynosząc kibicom i zespołom kolarskim mnóstwo emocji. Ondrej Cink od początku jechał bardzo mądrze i przez cały czas walczył w czołówce, raz po raz starając się uciec grupie zawodników.

– Nigdy wcześniej mężczyzna z teamu wspieranego przez KROSS i ORLEN nie stawał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzisiejsza trzecia lokata Ondreja i zarazem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to niebywały wyczyn naszego zawodnika i duży powód do radości. Przed nami jeszcze 2 wyścigi, w tym mistrzostwa świata w maratonie MTB, w którym wystartuje Maja Włoszczowska i w ten sposób zakończymy sezon 2021 – mówił tuż po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.
Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team

Osicki dodał, że już teraz planuje przygotowania do kolejnego sezonu i że ma nadzieję, iż będzie on jeszcze lepszy dla jego drużyny.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here