Sixt Puchar Mazowsza MTB ponownie zawita do Wesołej

0

Przedostatnia edycja tegorocznego Sixt Pucharu Mazowsza MTB XC odbędzie się w Wesołej, na trasie treningowej Macieja Jeziorskiego. PM niejednokrotnie już odbywał się na tej pętli, która znana jest nie tylko kolarzom z Mazowsza. Na zawodników czeka mocno interwałowa i wymagająca fizycznie runda biegnąca po leśnych ścieżkach. Ważna będzie również technika jazdy, bowiem kolarze zmierzą się z licznymi zjazdami obfitującymi w piach, korzenie oraz zakręty.

Rywalizację rozpoczną zawodnicy z roczników 2005-2008, czyli młodzicy, młodziczki oraz juniorki młodsze. Dla tych pierwszych będą to również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików MTB, obejmujące kolarzy z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Młodzi adepci kolarstwa z tych części Polski oprócz tradycyjnego wyścigu XCO rywalizować będą również w formule sztafet mieszanych.

W międzyczasie najmłodsi zawodnicy, czyli wentylki i żacy będą pokonywać sekcje techniczne, których punktacja będzie decydować o ustawieniu na starcie wyścigu głównego.

W ramach tej edycji PM odbędą się również Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kolarstwie górskim. Prowadzone będą dwie klasyfikacje: Kobiety Open oraz Mężczyźni Open. Po raz kolejny swoich sił będą mogli spróbować również zawodnicy posiadający rowery ze wspomaganiem elektrycznym, ponieważ przewidziany jest wyścig E-bike.

Program:
09:00 – Rozpoczęcie pracy biura zawodów, zgłaszanie uczestników
10:00 – 12:30 – Wentylki, Żak I i Żak II M/K (część I – sekcje techniczne)
10:00 – Młodziczka, Młodzik, Juniorka młodsza
10:50 – dekoracja
11:00 – Junior Młodszy, Masters II, Juniorka, Elita Kobiet, Kobiety Lejdis
12:20 – dekoracja
12:45 – Wentylki (część II – wyścig na mini pętli)
13:00 – Żak I i Żak II (część II – wyścig na skróconej pętli)
13:30 – dekoracja
13:40 – E-bike Kobiety i Mężczyźni
14:30 – Junior, Masters I, Elita mężczyzn, Orlik
16:00 – sztafety mieszane młodzików i młodziczek
16.30 – dekoracja

Zapisy
Regulamin
Facebook 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here