Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2021 Col Du Vam | zapowiedź

0

Tegoroczny europejski czempionat w kolarstwie przełajowym odbędzie się w Holandii, w miejscowości Col Du Vam. Na kolarzy czeka stroma góra z trawiastym terenem. Nie zabraknie także odcinków brukowanych oraz asfaltowych. Kolejnym przeciwnikiem zawodników będzie również pogoda, bowiem prognozy przewidują deszcz, a trasa już teraz jest podmokła i pojawia się na niej błoto.

Rywalizacja obejmie cały weekend: jako pierwsze w sobotę ruszą na trasę juniorki, a zmagania zakończy w niedzielę wyścig elity mężczyzn. Harmonogram:

sobota, 06.11.
11:00 – juniorki
13:15 – mężczyźni U23
15:00 – elita kobiet

niedziela, 07.11.
11:00 – juniorzy
13:15 – kobiety U23
15:00 – elita mężczyzn

W gronie juniorek wystartuje Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), zaś na starcie juniorów pojawi się czwórka naszych zawodników: Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors MTB Team), Kacper Krupa (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny), Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek) oraz Franciszek Kocur (UKS Avatar). Jedynym polskim orlikiem walczącym o miano najlepszego w Europie będzie Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). W wyścigu orliczek weźmie udział Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław).

Na liście startowej elity kobiet królują Holenderki: Denise Betsema, Lucinda Brand, Annemarie Worst oraz Ceylin Del Carmen Alvarado będą zapewne rozdawać medale między sobą. Zagrozić im może młoda Węgierka, Blanka Kata Vas, która bardzo poważnie podchodzi do ścigania i zrezygnowała ze startu w kategorii U23 aby rywalizować z „dorosłą” elitą. Polskę reprezentować będą dwie zawodniczki: Barbara Borowiecka oraz Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski).

W gronie mężczyzn faworytem jest Belg, Eli Iserbyt, który zwyciężył w tym roku już w trzech edycjach Pucharu Świata CX. Jego rodacy również są w świetnej formie – Toon Aerts, Quinten Hermans oraz Michael Vanthourenhout nie sprzedadzą tanio skóry. Pomiędzy Belgami czai się Holender, Lars Van Der Haar. Na starcie nie zobaczymy żadnego reprezentanta Polski.

Wyniki wszystkich wyścigów będzie można śledzić poprzez live timing, a rywalizacja elity kobiet oraz elity mężczyzn będzie transmitowana na Eurosport Player.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here