Trzy Elite Team’y pozyskały młodych perspektywicznych zawodników.

Juri Zanotti dołączy do Absolute Absalone BMC, Riley Amos zasili szyki Trek Factory Racing Team, a Sasha Hudyma będzie jeździł w drużynie CST PostNL Bafang MTB.

0

W ostatnim czasie widzimy tendencje odmładzania składów w najlepszych drużynach MTB na świecie. Coraz młodsi zawodnicy dołączają do drużyn z wysoką renomą, aby móc uczyć się od starszych, bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Czasy gdzie młodzi zawodnicy tworzyli lub dołączali do małych zespołów, aby mieć możliwość startów na zawodach wyższej rangi odeszły w zapomnienie. Trzy młode talenty cross-country zasilą w sezonie 2022 składy międzynarodowych gigantów.

Juri Zanotti wstąpi w szeregi drużyny Absolute Absalon BMC. 22-latek pochodzi z Włoch, od czasów juniora notuje solidny progres, co pokazują starty na arenie międzynarodowej. W minionym sezonie został Vice Mistrzem Świata i Europy XCO do lat 23. Zanotti przeszedł test bojowy już w tym roku podczas Cape Epic, gdzie startował w parze ze swoim nowym kolegą z drużyny Filippo Colombo. Do tej pory Juri reprezentował barwy KTM Protek Elettrosystem, drużyny zrzeszającej włoskie młode talenty. Ma też na koncie wielokrotne starty w barwach krajowej reprezentacji, a także występ w wyścigu szosowym Milan Turyn w składzie Bardiani CSF.

Drugim z utalentowanych zawodników jest Riley Amos, zaledwie 19-letni kolarz podpisał kontrakt z drużyną Trek Factory Racing Team. Jest to zawodnik wywodzący się z młodych perspektywicznych kadrowiczów reprezentacji USA, której ma stanowić mocny filar tak samo jak Christopher Blevins. Amos jako pierwszy Amerykanin zwyciężył w edycji Pucharu Świata XCO do lat 23. Warto dodać, że w tym roku ten wyczyn udał mu się dwukrotnie, co mimo młodego wieku uczyniło go gwiazdą tej kategorii. W minionym sezonie Amos startował w szkoleniowej drużynie Bear Development National Team, która umożliwiała mu starty we wszystkich Pucharach Świata. Jest ona sponsorowana przez markę Trek, więc Amerykanin nie będzie musiał zmieniać roweru.

Najmłodszy z całej trójki jest pochodzący z Ukrainy Sasha Hudyma. Jest on obecnym Mistrzem Europy XCO w kategorii Junior. Tym bardziej jest to bardzo duże wyróżnienie jeśli tak młody zawodnik może zasilić szeregi Elite Teamu. Hudyma będzie reprezentował w nadchodzącym sezonie barwy CST PostNL Bafang Team, drużyny zarządzanej przez Barta Brentjensa. Już w ubiegłym roku Sasha miał wsparcie zespołu oraz możliwość startu na sprzęcie American Eagle w międzynarodowych imprezach. Wysoce prawdopodobne, że młodzieniec dołączy do teamu dzięki rekomendacji ze strony Yany Belomoiny, Ukrainki, jednego z fundamentów zespołu.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here