Michał Paluta w drużynie JBG-2 CryoSpace!

Mistrz Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego z 2019 roku spróbuje swoich sił w kolarstwie górskim i w sezonie 2022 będzie bronił barw drużyny JBG-2 CryoSpace.

0

Kolejny z czołowych polskich kolarzy szosowych zmienia dyscyplinę i planuje starty w kolarstwie górskim. Po Pawle Bernasie, do drużyny JBG-2 CryoSpace dołączył Michał Paluta.

Jego największym osiągnięciem było z pewnością zdobycie tytułu Mistrza Polski ze startu wspólnego w 2019 roku. Dwa razy z rzędu (2015 i 2016) zdobył też Mistrzostwo Polski U23 ze startu wspólnego, a w 2016 roku wywalczył również srebrny medal Mistrzostw Polski U23 na czas. Paluta od 2015 do 2020 roku bronił barw drużyn CCC Sprandi Polkowice, CCC Development Team, a w ostatnim roku swojej przygody z drużyną Dariusza Miłka był zawodnikiem zespołu pierwszej dywizji – CCC Team. Dzięki temu zawodnik ze Strzelec Krajeńskich startował w najważniejszych wyścigach na świecie m.in. Vuelta a España, Il Lombardia czy La Flèche Walonne.

W 2021 roku Paluta ścigał się w barwach kontynentalnej drużyny Global 6 Cycling. 26-latek zakończył sezon w bardzo dobrym stylu świetnie prezentując się podczas wyścigu Tour of Britain, podczas którego zajął 7 miejsce na jednym z etapów meldując się na mecie przed Julianem Alaphillippem i tuż za Markiem Cavendishem.

Zawodnik zmianę drużyny i dyscypliny komentuje tak:

Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do ekipy JBG-2 CryoSpace w 2022 roku. Drużyna daje mi możliwość ścigania się w wyścigach szosowych oraz bez presji podchodzi do mojego debiutu na MTB. Co prawda rozpoczynając przygodę z kolarstwem miałem krótki epizod z kolarstwem górskim, wygrałem nawet ogólnopolską olimpiadę młodzieży MTB, co dało mi koszulkę Mistrza Polski juniorów młodszych. Na tym etapie zakończyłem przygodę z kolarstwem górskim, ale jako junior startowałem jeszcze w przełajach.

Drużyna przedstawiła mi ciekawy kalendarz i wspólnie ustaliliśmy, ze wyścigi etapowe MTB oraz puchary świata w maratonie będą dla mnie najlepszym wyborem ponieważ jest to bardziej zbliżone do wyścigów szosowych niżeli do wyścigów XC.

Przede mną dużo nowych wyścigów, dużo pracy, szczególnie jeżeli chodzi o technikę jazdy oraz szybkie i efektywne zjazdy, ale motywuje mnie to dodatkowo ponieważ będą to dla mnie nowe rzeczy, które powinny poprawic moje umiejętności na rowerze górskim.

Do podjęcia decyzji skłoniło mnie podejście włodarzy ekipy z jakim rozpoczęliśmy nasze rozmowy. Były konkrety, były jasne plany i warunki. Nie musiałem czekać kolejnych kilku miesięcy, że „może” coś się trafi. Jestem zadowolony z decyzji jaka podjąłem i mam nadzieje, ze będzie to owocny sezon dla całej drużyny.

My też liczymy, że to będzie udany sezon dla Michała Paluty i całej drużyny JBG-2 CryoSpace. Powodzenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here