Jolanda Neff i Luca Schwarzbauer triumfują w short tracku | PŚ Nove Mesto na Morave 2022

0

Piątkowe wyścigi XCC w Novym Mescie rozpoczęły się bardzo dynamicznie. Przy trasie stało mnóstwo kibiców, a kolarze byli gotowi na walkę o najwyższe lokaty, które umożliwią im dobry początek niedzielnego wyścigu XCO.

Elita kobiet pokonała początkowe okrążenie w około dwie minuty, więc zapowiadał się bardzo szybki wyścig. Pierwsze rundy nie przyniosły znaczących rozstrzygnięć. Dopiero pod koniec wyścigu kilkukrotnie zaatakowała Rebecca Mcconnell, która porwała stawkę i w grze liczyło się już tylko siedem zawodniczek. Atak Australijki odparła jednak Jolanda Neff, która wysunęła się na prowadzenie i po długim finiszu mogła cieszyć się zwycięstwem. Druga Mcconnell, trzecia Jenny Rissveds, która stale ściga się na poziomie pozwalającym na walkę o miejsca w czołówce.

Absolutnie wszystko dał z siebie także Luca Schwarzbauer, który był wyraźnie najsilniejszy w stawce elity mężczyzn. Niemiec niejednokrotnie rozciągał całą grupę na podjazdach, ale finalnie zwycięstwo wywalczył na finiszu gdzie już nikt nie był w stanie mu zagrozić. To jego pierwsza wygrana w Pucharze Świata! Drugi był Thomas Pidcock, który także zaprezentował świetną formę przechodząc przed samą metą kilkanaście miejsc do przodu. Podium dopełnił Filippo Colombo wskazujący na to, że wyścig był bardzo taktyczny i trudny do rozegrania. Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) zajął 29 miejsce.

Niedzielne zmagania XCO elity mężczyzn i kobiet można śledzić poprzez relację live w Redbull TV.

XCO elita kobiet – 11:20
XCO elita mężczyzn – 15:20

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here