Górale na start! | zapowiedź Pucharu Polski MTB XCO UCI C2 w Wałbrzychu

0
fot. Bartosz Bober

W najbliższą niedzielę wszyscy kolarze górscy spotkają się w Wałbrzychu na wyścigu Pucharu Polski z rangą UCI C2. Ekipa KKW Wałbrzych jak co roku przygotowała wymagające i widowiskowe ściganie w centrum miasta, przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodników z licencją. Pełna pętla to aż cztery kilometry trudnej trasy na której nie zabraknie zarówno sztywnych i długich podjazdów jak i dynamicznych, wymagających technicznie zjazdów oraz dropów i rockgardena.

W klasyfikacji generalnej elity mężczyzn prowadzą zawodnicy JBG2 Cryospace, którzy nie staną jednak na starcie ze względu na rozgrywane równolegle w Czechach Mistrzostwa Europy w Maratonie. Na pewno dużą szansę na zwycięstwo mają więc reprezentanci drużyny Kross Orlen Cycling Team, czyli Ondrej Cink, Bartłomiej Wawak oraz Filip Helta. Nie zabraknie również Mateusza Nieborasa (Świętokrzyskie Cycling Academy), Michała Topora (NS Bikes Trezado) czy Piotra Kryńskiego (Warszawski Klub Kolarski).

fot. Bartosz Bober

W „generalce” kobiet najwięcej punktów zdobyła do tej pory Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), której główną rywalką jest Gabriela Wojtyła (Superior Zator). Poza tym na starcie między innymi Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team), Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team) czy też Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).

Na kibiców czeka cały dzień kolarskich wrażeń, które zakończą się wyścigami najmłodszych kategorii – warto zostać do końca i zaobserwować jak na wymagającej i selektywnej trasie radzą sobie młodzicy czy też żacy.

Harmonogram:
8:45 – Masters / Amator
10:30 – Junior Młodszy
11:45 – Elita Kobiet, Juniorka, Juniorka Młodsza
13:30 – Elita Mężczyzn, Junior
15:30 – Młodzik, Młodziczka
16:30 – Żak, Żakini
17:30 – Dekoracja

Zapisy | Lista startowa | Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here