Mont Sainte Anne – kanadyjska przygoda z Pucharem Świata XCC/DHI/XCO #8

0
During the UCI MTB World Cup, Les Gets. France.

Większość startujących w zeszłym tygodniu w Snowshoe zawodników od razu po wyścigu przeniosła się do Kanady. Rywalizacja w Stanach Zjednoczonych na pewno zapadnie wszystkim w pamięć za sprawą trudnej trasy i kapryśnej pogody, która zaskoczyła po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata w kolarstwie górskim.

Kanadyjski ośrodek narciarski w Mont Sainte Anne znany jest przede wszystkim z Mistrzostw Świata MTB XCO – to tutaj odbyły się one w 1998 i 2019 roku. Trasa jest niezwykle techniczna i widowiskowa, więc można spodziewać się ciekawych rozgrywek i nieoczywistych wyników.

W elicie kobiet aktualnie liderką PŚ jest Anne Terpstra, która wyprzedza Rebeccę Mcconnell oraz Alessandrę Keller. W gronie mężczyzn na prowadzeniu Nino Schurter, choć nie wiadomo czy Szwajcar wystartuje po zeszłotygodniowym upadku na trasie. Za nim w klasyfikacji generalnej Vlad Dascalu i Alan Hatherly. Na starcie również Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team).

Zmagania XCC, finały DH oraz główne wyścigi XCO elity mężczyzn i kobiet można śledzić poprzez relację live w Redbull TV.

Godziny transmisji poszczególnych zmagań:

XCC elita kobiet i mężczyzn – piątek, 23:20

DH kobiet (finały) – sobota, 18:25

DH mężczyzn (finały) – sobota, 19:45

XCO elita kobiet – niedziela, 18:00

XCO elita mężczyzn – niedziela, 20:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here