Poznaj zawodnika: Martine Vidaurre Kossmann

Chilijski kolarz, Martin Vidaurre Kossmann, to wielki talent światowego kolarstwa - warto obserwować poczynania tego zawodnika, który aktualnie ściga się w kategorii U23, a już w przyszłym roku rozpoczyna swoją karierę w elicie mężczyzn.

0
fot. Lexware Mountainbike Team

Kossmann to zawodnik, który jeździ na rowerze od dzieciństwa. Pasję rozwinął dzięki tacie, który sam kilkanaście lat wcześniej był zapalonym kolarzem i osiągał w tej dyscyplinie sukcesy. Kossmann przez lata rozwijał się jako kolarz rozpoczynając, dość typowo, swoją karierę w lokalnych zmaganiach MTB. Szybko zorientowano się jednak, że Vidaurre to osoba z potencjałem do czegoś więcej. 

Pierwszy duży sukces to Mistrzostwo Ameryki w 2017 roku. Potem 4 miejsce w Mistrzostwach Świata XCO w 2019 roku, szósta pozycja rok później, aż w końcu dominacja w sezonie 2021 – w Val di Sole Kossmann sięgnął po tytuł najlepszego kolarza globu w kategorii orlików. W sezonie 2022 mogliśmy obserwować świetną formę Martina w Pucharze Świata XCO, bowiem zawodnik wygrał edycje w Petropolis, Albstadt, Nove Mesto, Leogang, Lenzerheide, Snowshoe oraz Mont Sainte Anne nierzadko notując ogromną przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

Najważniejsze osiągnięcia:
– Mistrzostwo Świata XCO (2021),
– Mistrzostwo Ameryki XCO (2017, 2018),
– zwycięstwo w Pucharach Świata XCO 2021 (Petropolis, Albstadt, Nove Mesto, Leogang, Lenzerheide),
– zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata XCO (2021),
– 4 miejsce w Mistrzostwach Świata XCO (2019),
– 6 miejsce w Mistrzostwach Świata XCO (2020),
– 16 miejsce w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Od dwóch lat Kossmann jeździ w niemieckim zespole Lexware Mountainbike Team, który zrzesza młode talenty poszukujące rozwoju i pracy. Sezon 2022 jest dla Kossmanna ostatnim w kategorii U23, więc w przyszłym roku zobaczymy go w gronie elity. Jego celem są nie tylko imprezy rangi Mistrzostw Świata, ale także Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Młody Chillijczyk może namieszać w stawce!

Więcej o zawodniku przeczytacie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here