Startują Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB | Capriasca 2022

0
fot. Piotr Jarosławski

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB to impreza, która organizowana jest już od kilkunastu lat. Początkowo była zlokalizowana w austriackim Graz, później rozgrywana we włoskiej miejscowości Pila, a tym razem odbywa się w Szwajcarii, w Capriasce, na terenie Lugano. Przypomnijmy, że Polacy startują w MME od 2015 roku kiedy to po raz pierwszy polskie drużyny, Warszawski Klub Kolarski i Mitutoyo AZS Wratislawia Wrocław, wystawiły do rywalizacji swoich zawodników.

Formuła zawodów nie zmieniła się względem zeszłego roku i nadal kolarze rywalizować będą dzień po dniu w kilkunastu konkurencjach. Zmagania rozpoczną się od jazdy indywidualnej na czas aby płynnie przejść przez sztafetę, eliminator oraz wyścig XCO. Do rywalizacji mogli przystąpić zawodnicy z kategorii młodzik, młodziczka, junior młodszy i juniorka młodsza, którzy skupieni są w trzyosobowych drużynach. W drużynie musi być minimum jedna kobieta. Polacy wystawiają kilka składów, w tym reprezentację kadry Polski wyłonioną w kwalifikacjach.

Juniorzy młodsi/juniorki młodsze (U17):
1. Kadra Polski – Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski), Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski), Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała)
2. Kadra Polski – Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) Tadeusz Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team), Kacper Doppke (KS Klif Chłapowo)
3. WKK/SKK – Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski), Stefan Mandes (Warszawski Klub Kolarski), Aleksander Struzik (Warszawski Klub Kolarski)
4. Kamyk Radzymin MTB Team – Kamila Klaus, Natalia Dobrzyńska, Michał Gruca

Młodzicy/młodziczki (U15):
1. Warszawski KLub Kolarski – Liwia Michalczyk, Michał Struzik, Maciej Żeszczyński
2. Skład łączony – Karolina Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), Antoni Mrowiński (Kamyk Radzymin MTB Team), Maksymilian Matyasik (UKS Zawojak)

Zmagania odbędą się w dniach 02-06.08.2022 roku, a wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyścigu (listy startowe, wyniki itp.) znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here