JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3 | Finał Pucharu Polski XCC/XCO | zapowiedź

0

JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race to wyścig, który w zeszłym roku zadebiutował w kolarskim kalendarzu. W tym roku zmagania będą nosiły rangę UCI C3 oraz finału Pucharu Polski i Mistrzostw Śląska XCO, co z pewnością podnosi wagę imprezy. Już w dniach 17-18 września 2022 roku w kompleksie Park Sportowy Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej w Rybniku zgromadzi się kilkadziesiąt kolarskich ekip nastawionych na walkę o najwyższe lokaty.

W sobotę kolarze będą rywalizować na krótkiej, kilometrowej pętli short tracka, a cały wyścig zajmie około 20 minut dla danej kategorii. Do startu dopuszczona jest elita kobiet oraz mężczyzn, a także mastersi, juniorzy i juniorki. Nagrody finansowe są przyznawane w kategorii OPEN za pierwsze trzy miejsca, a elita zbiera punkty do klasyfikacji generalnej. Niedziela przeznaczona jest na zmagania w olimpijskiej formule XCO. Pełna trasa zawodów to widowiskowa, terenowa pętla o długości około czterech kilometrów, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni.

Na starcie nie zabraknie polskiej czołówki, a ze względu na rangę UCI, już teraz na liście startowej widnieją czeskie i litewskie nazwiska. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski elity kobiet na ten moment najwięcej punktów zgromadziła Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), która wyprzedza Antoninę Białek (Warszawski Klub Kolarski) oraz Gabrielę Wojtyłę (UKS Sokół Superior Zator). Do walki włączą się na pewno Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team), Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team) czy też Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl).

W elicie mężczyzn nie ujrzymy części drużyny JBG2 Cryospace, która w tym czasie będzie rywalizować w Mistrzostwach Świata w Maratonie. Nie oznacza to jednak, że zabraknie innych mocnych zawodników – możemy spodziewać się Michała Topora (NS Bikes Trezado), Piotra Kryńskiego (Warszawski Klub Kolarski), Macieja Jeziorskiego (Jezior.Bike), Wojciecha Halejaka (RK Exclusive Doors MTB Team), Konrada Czaboka (Warszawski Klub Kolarski) czy też Jakuba Kowalczyka (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

Ciekawa walka o generalkę szykuje się także między innymi u juniorów, gdzie pierwszą dwójkę zawodników – Mateusza Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) i Maksymiliana Wiśniowskiego (RK Exclusive Doors MTB Team) dzieli minimalna liczba punktów. Ta sama sytuacja tyczy się młodziczek – Marii Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team) oraz Karoliny Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), jak i Mastersów I – Arkadiusza Paszendy (Presising Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team) oraz Mateusza Wielgosa (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik. Będzie się działo!

Harmonogram zmagań:

sobota, 17.09.2022r. 
13:00 – short track elity kobiet
13:30 – short track elity mężczyzn
14:00 – dekoracja wyścigów XCC
16:00 – wyścig XCO Mastersów i Amatorów
17:45 – dekoracja

niedziela, 18.09.2022r.
9:30 – wyścig XCO (Junior młodszy)
10:45 – wyścig XCO (Elita Kobiet/Juniorka/Juniorka młodsza)
12:30 – wyścig XCO (Elita Mężczyzn/Junior)
14:30 – wyścig XCO (Młodzik/Młodziczka)
15:30 – wyścig XCO (Żak/Żakini)
16:30 – dekoracja

Zawody współfinansowane są z budżetu miasta Rybnik.

Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane są na stronie DO:ST:AR:TU (dostartu.pl) do końca 14 września. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.wisniowiec-race.pl oraz profilu na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here