Intensywny koniec grudnia dla kolarzy przełajowych | Exact Cross, Puchar Świata, Telenet Superprestige

0

Świąteczny okres co roku jest bardzo intensywny dla kolarzy przełajowych. W tym roku w Belgii na przełomie tygodnia odbędzie się pięć wyścigów CX:

23 grudnia – Exact Cross UCI C2 (Mol)
26 grudnia – Puchar Świata (Gavere)
27 grudnia – Superprestige UCI C1 (Heusden-Solder)
28 grudnia – Superprestige UCI C1 (Diegem)
30 grudnia – Exact Cross UCI C1 (Loenhout)

Listy startowe poszczególnych zmagań różnią się od siebie, ponieważ nie każdy zdecydował się na starty dzień po dniu. We wszystkich wyścigach weźmie udział światowa czołówka elity mężczyzn – Mathieu Van Der Poel, Thomas Pidcock i Wout Van Aert. Poza tym zobaczymy Laurensa Sweecka, Eli Iserbyta, Michaela Vanthourenhouta oraz Larsa Van Deer Haara.

W stawce elity kobiet już jutro ujrzymy na trasie Lucindę Brand, Shirin Van Anrooij, Annemarie Worst, Aniek Van Alphen oraz Clarę Honsinger. Potem dołączą do nich między innymi Manon Bakker, Puck Pieterse, Pauline Ferrand Prevot oraz Kata Blanka Vas. Nie wiadomo czy do walki przystąpi kontuzjowana liderka Pucharu Świata, Fem Van Empel.

Polscy kibice będą mogli tym razem wspierać „naszych”. Na liście startowej Pucharu Świata elity kobiet widnieją nazwiska: Antoniny Białek (Warszawski Klub Kolarski), Mai Józkowicz (K.S Klif Chłapowo), Alicji Matuły (Warszawski Klub Kolarski), Malwiny Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) oraz Dominiki Włodarczyk (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław). W elicie mężczyzn zapisany jest Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). Najprawdopodobniej starty biało-czerwonych nie będą ograniczać się wyłącznie do Gavere.

Wyścigi będzie można oglądać na żywo w Eurosport Player, Eurosport 1 bądź Eurosport 2 oraz GCN. Godziny poszczególnych startów znajdziecie poniżej.

Exact Cross Mol UCI C2 (elita kobiet 16:15, elita mężczyzn 17:30)
Puchar Świata Gavere (elita kobiet 13:40, elita mężczyzn 15:10)
Superprestige Heusden-Solder UCI C1 (elita kobiet 13:40, elita mężczyzn 15:10)
Superprestige Diegem C1 (elita kobiet 18:50, elita mężczyzn 20:35)
Exact Cross Loenhout UCI C1 (elita kobiet 13:40, elita mężczyzn 15:10)

Później, na początku stycznia, w przełajowym kalendarzu obecne będą trzy wyścigi z cyklu X2O Badkamers Trophee, na których również pojawi się czołówka cyclocrossu. Ale najpierw grudzień…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here