Holandia, Belgia, Czechy, Wielka Brytania | Poznaliśmy krajowych mistrzów w kolarstwie przełajowym

0
fot. Björn van der Schoot

W połowie stycznia krajowe mistrzostwa w kolarstwie przełajowym zawitały nie tylko do Polski. W znacznej licznie europejskich krajów także wyłoniono mistrzynie i mistrzów na sezon 2022/2023.

Holandia

W elicie kobiet na starcie pojawiły się prawie wszystkie zawodniczki ze światowej czołówki. Wygrała Puck Pieterse, która pokonała Ceylin del Carmen Alvarado oraz Fem Van Empel. W elicie mężczyzn najszybszy był Lars Van Der Haar, który o włos wyprzedził Jorisa Nieuwenhuis i Ryana Kampa.

Wyniki

Belgia

Koszulkę Mistrzyni Belgii w elicie kobiet uzyskała Sanne Cant, wyprzedzając Marion Norbert Riberolle i Alicię Frank. Zacięta rywalizacja w elicie mężczyzn zakończyła się fantastycznym pojedynkiem na ostatnim okrążeniu, z którego zwycięsko wyszedł Michael Vanthourenhout. Drugą lokatę wywalczył Laurens Sweeck, trzeci był Eli Iserbyt.

Wyniki

Czechy

Do przewidzenia było to, że u naszych południowych sąsiadów trofea zdobędą Kristýna Zemanová i Michael Boroš. Podium w elicie kobiet dopełniły Julia Kopecky i Nikola Bajgerová, a w elicie mężczyzn medale uzyskali także Matyás Kopecky i Jakub Řiman.

Wyniki

Wielka Brytania

Świetną formę zaprezentowała pierwszoroczna orliczka, Zoe Backstedt, która w elicie kobiet pokonała Annie Last i Ellę Maclean-Howell. Znakomite występy w międzynarodowych wyścigach odnotowuje w ostatnim czasie Cameron Mason, więc wydaje się, że jego triumf w krajowych mistrzostwach był formalnością. Srebro dla Josepha Blackmore’a, brąz dla Thomasa Meina.

Wyniki

Luksemburg, Dania, Hiszpania, Węgry, Szwajcaria, Austria, Francja

Czempionat w Luksemburgu zakończył się zwycięstwem Marie Schreiber. W Danii w gronie elity pań zwyciężyła Caroline Bohe, znana z kolarstwa górskiego. Kolarze MTB stanęli także na podium w Szwajcarii – Alessandra Keller zameldowała się jako pierwsza, Lars Forster był drugi. W Hiszpanii triumfował Felipe Orts Lloret, który w ostatnim czasie osiąga dobre lokaty w Pucharze Świata CX. W Austrii wygrała Nadja Heigl, która co jakiś czas pojawia się w Polsce na wyścigach UCI. Węgierskie Mistrzostwa nie mogły za to zakończyć się inaczej niż sukcesem Blanki Kata Vas. We Francji złoto przypadło Hélène Clauzel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here