Kontrowersje wokół trasy Mistrzostw Świata CX w Hoogerheide

0
fot. Erik Peeters / velonews.be

W tym sezonie przełajowym Mistrzostwa Świata odbędą się na terenie Holandii, w Hoogerheide, w dniach 4-5 luty 2023 roku. Osobą odpowiedzialną za układanie trasy jest Adrie Van Der Poel, ojciec Mathieu.

Trasa zawodów nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana. Wiadomo jednak, że będzie ona w dużej mierze wyglądać tak jak pętla zeszłorocznego Grand Prix Van Der Poela. Organizatorzy czekają jeszcze na optymalne warunki pogodowe aby ukończyć przygotowanie rundy.

W mediach społecznościowych zaczynają narastać kontrowersje i konflikt pomiędzy obozem Mathieu Van Der Poela oraz kibicami Wouta Van Aerta. W głowach Belgów zrodziło się pytanie o to, czy fakt przygotowywania trasy przez ojca jednego z faworytów, jest zgodne z zasadami fair play. Główny zainteresowany zaprzecza temu, że miałby faworyzować własnego syna i jego umiejętności nie mają wpływu na przebieg trasy.

Warto wspomnieć, że taka sytuacja miała już miejsce w 2017 roku. Trasa Mistrzostw Świata w Belvaux także była konsultowana z Andrie Van Der Poelem. Co ciekawe, zwycięstwo w elicie odniósł wtedy Van Aert. Czy więc ta sytuacja będzie miała wpływ na wynik rywalizacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here