Martin Vidaurre Kossmann i Victor Koretzky w drużynie Specialized Factory Racing

0
fot. Specialized Factory Racing

Długo już spekulowano o tym, kto dołączy do drużyny Specialized Factory Racing. Dziś ekipa poinformowała na Instagramie o transferach i zamknięciu składu na najbliższy sezon. Markę Specialized reprezentować będzie młody Chillijczyk, Martine Vidaurre Kossmann, o którym pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Kossmann to niezwykle utalentowany zawodnik, czego dowodem jest fakt, iż w sezonie 2021 został Mistrzem Świata orlików w cross country, a w tym roku triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrywając aż osiem edycji. Teraz Kossmann rozpocznie zmagania w kategorii elity mężczyzn i niewykluczone, że może namieszać w stawce.

W sezonie MTB barwy drużyny Specialized będzie prezentować także Francuz, Viktor Koretzky, który niedawno poinformował o dołączeniu do ekipy Bora-Hansgrohe. Zawodnik, podobnie jak w sezonie 2022, planuje łączyć starty w obu dyscyplinach. Koretzky ma na swoim koncie medale Mistrzostw Świata oraz Francji w kolarstwie górskim, jak i świetne występy w PŚ.

W drużynie Specialized Factory Racing pozostają Sina Frei, Laura Stigger, Christopher Blevins oraz Haley Batten. Niewątpliwie będzie to jeden z najsilniejszych teamów Pucharu Świata 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here