Przedostatnie spotkanie z Pucharem Świata CX 2022/2023: hiszpański Benidorm | zapowiedź

0

Od ostatniej odsłony przełajowego Pucharu Świata w Gavere minął już prawie miesiąc. W tym czasie kolarze walczyli w kilku wyścigach zaliczanych do Kerstperiode oraz ścigali się w krajowych mistrzostwach CX. W końcu przyszedł czas na debiutujący w kalendarzu PŚ Benidorm.

Nietrudno się domyślić, że w Hiszpanii panują aktualnie mało przełajowe warunki. Jest po prostu sucho, ciepło i co za tym idzie, szybko. Na zawodniczki i zawodników czeka niespełna trzykilometrowa trasa, a na niej sporo odcinków trawiastych, schody oraz piach.

W elicie kobiet liderką Pucharu Świata jest Fem Van Empel, która rywalizować będzie bezpośrednio z Puck Pieterse i Shirin Van Anrooij. Na starcie także pozostałe Holenderki: Marianne Vos, Manon Bakker, Lucinda Brand, Inge Van Der Heijde oraz Annemarie Worst. W walce ujrzymy także Katę Blankę Vas, Zoe Backstedt, Clarę Honsinger i Line Burquier.

Wyścig w Benidorm będzie ostatnim w tym sezonie pojedynkiem wielkiej trójki: Mathieu Van Der Poela, Wouta Van Aerta i Toma Pidcocka. Na liście startowej widnieją również Michael Vanthourenhout, Laurens Sweeck, Eli Iserbyt, Lars Van Der Haar, Cameron Mason oraz Niels Vandeputte. Do rywalizacji przystąpią także orlicy, juniorzy oraz juniorki.

Wyścigi elity będzie można śledzić w niedzielę na żywo poprzez Eurosport Player. Kobiety wystartują o 13:40, a mężczyźni o 15:10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here