MTB Bundesliga | Internazionali Crosscountry | Gran Premio Ciudad de Valladolid | podsumowanie weekendu

0
fot. Alessandro Di Donato

Równolegle do wyścigów w Grecji, podczas minionego weekendu kolarze rywalizowali także w innych zakątkach Europy. Wyścigi z rangą UCI odbyły się między innymi w Niemczech, Hiszpanii oraz we Włoszech, a na starcie pojawiła się mocna stawka zawodniczek i zawodników należących do światowej czołówki kolarstwa górskiego.

Fullgaz Race powered by Ghost int. MTB Bundesliga UCI C1

Zmagania w Niemczech objęły dwa dni i podzielone były na short tracka oraz wyścig cross country. W XCC wśród kobiet zwyciężyła Lia Schrievers, przed Ronją Eibl i Niną Benz. Wśród Panów na finiszu najmocniejszy okazał się Georg Egger, a na podium stanęli także Julian Schelb i David List. W wyścigu cross country rywalki wyprzedziła zawodniczka drużyny Ghost Factory Racing, Anne Terpstra, srebro zdobyła Nina Benz, a brąz Ronja Eibl. Przetasowań nie zabrakło także w elicie mężczyzn, bo na prowadzenie wyszedł Luca Schwarzbauer, drugi był David List, a trzeci Georg Egger.

Pełne wyniki

Gran Premio Ciudad de Valladolid BTT XCO UCI C2

Wyścigi XCO w Hiszpanii zdominowali reprezentanci ekipy BH Coloma, którzy ścigali się na własnym podwórku. W elicie kobiet zwyciężyła Natalia Fischer Egusquiza, przed Nurią Bosch Pico i Estibaliz Sagardoy Zunzarren. Rywalizacja elity mężczyzn zakończyła się emocjonującą walką na kreskę, a z pojedynku zwycięsko wyszedł Jofre Cullell Estape, pokonując Davida Valero Serrano i Pablo Rodrigueza Guede.

Pełne wyniki

Internazionali Crosscountry Coppa Citta Di Albenga UCI C1

Włosi także postawili na jednodniowe ściganie w formule cross country, tym razem z rangą UCI C1. Reprezentantki gospodarzy nie były zbyt gościnne i w elicie kobiet wywalczyły dwa pierwsze miejsca na podium – triumfowała Martina Berta, srebro zdobyła Giada Specia, a podium dopełniła Holenderka, Anne Tauber. W stawce Panów szans rywalom nie dał Pierre De Froidmont, który pokonał Thomasa Griota oraz Sebastiana Fini Carstensena.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here