Podsumowanie rywalizacji na greckich trasach | Polki i Polacy z kolejnymi punktami UCI

0
fot. Alter Bike Tours

Pod koniec lutego w Grecji rozpoczęła się seria wyścigów z rangą UCI – początkowo zmagania odbywały się na wyspie Salamina, a po kilku dniach przeniosły się do Sparty. Na starcie pojawiło się sporo silnych kolarzy z zagranicy i chociaż początkowo wydawać się mogło, że do zdobycia są „łatwe” punkty UCI, to jednak rzeczywistość okazała się nieco inna. Zawodniczki i zawodnicy musieli walczyć nie tylko z rywalami, bowiem specyficzne, greckie trasy pokryte sporą ilością kamieni często powodowały problemy techniczne, które nie ominęły również biało-czerwonych reprezentantów. Z pełnym przebiegiem rund możecie zapoznać się na kanale Michała Topora na Youtubie.

W elicie kobiet podczas pierwszych wyścigów prym wiodło kilka zawodniczek, które zazwyczaj zamieniały się miejscami na podium. Najwięcej medali zdobyły Belgijki (Githa Michiels i Emeline Detilleux), ale nie zabrakło również Izraelki (Naama Noyman), Czeszki (Tereza Tvarůžková), Włoszki (Greta Seiwald), Niemki (Leonie Daubermann), Amerykanki (Savilia Blunk) oraz Francuzki (Isaurre Medde). W drugiej fazie zmagań do rywalizacji przystąpiły reprezentantki drużyny KMC MTB Racing Team (Yana Belomoina i Lotte Koopmans), które łącznie kilkukrotnie meldowały się na podium. W trzech wyścigach wystartowała Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), która wywalczyła 42 punkty UCI zdobywając szóste, dziewiąte i piętnaste miejsce w stawce Pań. Komentarz postartowy Klaudii znajdziecie na naszym portalu.

W gronie elity mężczyzn początkowo liderem był Jens Schuermans, a z Belgiem który rywalizowali bezpośrednio: jego rodak, Arne Janssens, Izraelczyk Gilly Gonen oraz Szwed Jakob Söderqvist. W marcu w Grecji pojawili się profesjonalni zawodnicy z czołówki światowego MTB. Trzykrotnie zwyciężył Andri Frischknecht, będąc szybszym od Maximiliana Foidla, Oleksandra Hudymy, Maxima Marotte i Charliego Aldridge’a. Wyścigi w Sparcie cechowały się już nieco niższą frekwencją i tam oglądaliśmy dwukrotny triumf Olivera SØlvhØj. W największej liczbie wyścigów wystartował Michał Topór (NS Bikes Trezado) meldując się na pozycjach 11, 14, 15, 16, 17 i 24, łącznie zdobywając 32 punkty UCI. Najlepszy wynik wykręcił na wyścigu HC Krzysztof Łukasik (JBG2 Team), uzyskując piątą lokatę. Ten rezultat w połączeniu z dziewiątym i piętnastym miejscem w kolejnych dwóch wyścigach dał Polakowi 53 punkty UCI. Drugi z zawodników JBG, Karol Ostaszewski wyjechał z Grecji z dorobkiem 9 punktów (17, 20 i 22 miejsce).

Wyniki poszczególnych wyścigów możecie znaleźć na stronie organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here