Zmiany w Team KMC Orbea

Vicotr Koretzky i Milan Vader opuścili drużynę, na ich miejsce pojawiły się trzy nowe nazwiska, zobaczcie kto zasilił drużynę z Francji.

0

Kilka tygodni temu kolarski świat obiegła informacja, że kolajni kolarze ścigający się ze sporymi sukcesami w cross-country pójdzie w ślady Van der Poela i Pidcocka i przechodzi do drużyn szosowych. Są to dwaj kolarze Team KMC Orbea, Victor Koretzky i Milan Vader. Pierwszy z nich będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy B&B Hotels powered by KTM startującej na poziomie drugiej dywizji. Drugi z zawodników, 25 letni Holender od przyszłego sezonu będzie startował pod egidą World Tourowej drużyny Jumbo Visma.

W ostatnich dniach Team KMC Orbea podał informację, że kontrakt z drużyną podpisało troje nowych zawodników, będą to Pierre de Froidmont, Sebastian Finni Carstensen i Janika Loiv.

Jako pierwszy kontrakt podpisał mało znany Belg Pierre de Froidmont, 24-letni kolarz reprezentujący do tej pory barwy BH Wallonie MTB Team. Tak komentował on swój transfer: ”Nie spodziewałem się dołączyć do tak dużej drużyny jak KMC Orbea, jestem bardzo szczęśliwy z tej nadchodzącej przygody”.

Druga kontrakt podpisała Estonka Janika Loiv, urodzona w 1989 roku wielokrotna Mistrzyni kraju w cross-country reprezentowała team Hawaii Express. Jest ona bardzo solidną zawodniczką wielokrotnie meldującą się w światowej czołówce XCO, podczas zawodów najwyższej rangi takich jak Puchary Świata oraz wyścigi rangi mistrzowskiej. ”Mam nadzieję, że będę regularnie meldować się w najlepszej 10 Pucharu Świata, a także na podium Mistrzostw Europy. Mistrzostwa Świata, które odbędą się we Francuskim Les Gets będą bardzo ważnym punktem przyszłego sezonu. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowej współpracy, wiem że doświadczenia które zaoferuje mi drużyna KMC Orbea przyniosą dużo dobrego”.

Jako ostatni z trójki kontrakt podpisał Duński zawodnik startujący w różnych odmianach kolarstwa Sebastian Finni Carstensen. Przez kilka ubiegłych lat startował on w drużynie Barta Brentjensa MTB CST PostNL Bafang Team. Finni jest 7-krotnym Mistrzem Daniii XCO, a także 4 razy zakładał koszulkę Mistrzowską w przełajach. 25-latek zajmuje aktualnie 20 miejsce w rankingu UCI. ,,Po sześciu latach spędzonych w jednej drużynie nie mogę sie doczekać nowych kolegów, nowego roweru i współpracy z zarządem drużyny KMC Orbea. To będzie nowy start dla mnie, po srebrnym medalu zdobytym na Mistrzostwach Europy, myślę, że podium na Pucharze Świata jest w moim zasięgu”.

W drużynie pozostają Malene Degn, Luca Martin, Thomas Litscher i Oliver Aviles Gilabert.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here