Przełajowi Mistrzowie Warszawy i Mazowsza wyłonieni

0
fot. Radek Sorbian

W niedzielę na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym. Na trasie nie zabrakło elementów typowych dla kolarstwa przełajowego: ciasnych zakrętów, sztywnych podjazdów i podbiegów, a także sztucznych przeszkód, które można było pokonać na dwa sposoby: przeskakując je, bądź przebiegając z rowerem. Pełna pętla liczyła niespełna trzy kilometry, a dodatkowym utrudnieniem były warunki atmosferyczne. Był śnieg i lód, było ślisko!

Jako pierwsi na trasę ruszyli Mastersi. W gronie Masters I Mistrzem został Marcin Szewczyk (Ośka Warszawa), w Masters II najszybszy był Arkadiusz Jusiński (Evanlite), a w Masters III triumfował Jerzy Stękiel (SCGR Bike Team Ciechanów). W połączonym wyścigu kobiet pierwsza Open była juniorka młodsza, Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB team), która wyprzedziła najlepszą zawodniczkę Masters, Magdalenę Basztę (Syrenka CX).

Najmłodsze kategorie wiekowe zdominowali zawodnicy WKK – w wentylkach najszybsi byli Jakub Helman i Aleksandra Kołacz, a w młodzikach Szymon Woźniak oraz Aleksandra Kowalik. W juniorach młodszych pierwsze miejsce uzyskał Franciszek Zduniak. Wyścig żaków II wygrał Franek Drzewiecki, w żaczkach II trasę najszybciej pokonała Łucja Ryżko, w żakach I triumfował Patryk Dąbrowski, a w żaczkach I nie miała sobie mocnych Olga Kalecińska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

W stawce elity mężczyzn zwyciężył Dariusz Kołakowski (TTS.coach Spica Solutions), w U23 Mistrzostwa padły łupem Kacpra Maciejuka (KS Pogoń Mostostal Puławy), a rywalizacji juniorów przewodził Maciej Jarosławski reprezentujący Warszawski Klub Kolarski.

O godzinie 11:00 odbył się także wyścig na rowerach górskich, który zakończył się zwycięstwem Jana Miazka (Warszawski Klub Kolarski).

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here