Alpecin Deceuninck z podwójnym złotem! | X²O Badkamers Trofee Herentals

0

Herentals to rodzinna miejscowość wielu kolarzy przełajowych, w tym Wouta Van Aerta. Nic więc dziwnego, że przy trasie ponownie znajdowało się mnóstwo belgijskich kibiców, którzy wspierali swoich idoli. Wyścig z cyklu X²O Badkamers Trofee był kolejną odsłoną rywalizacji zaliczanej do Kerstperiode.

Zmagania elity kobiet otwiera atak Puck Pieterse, która postanawia, że nie będzie czekać na rywalki i pokona ten wyścig samotnie. Holenderka prowadzi praktycznie od startu do mety i po niespełna godzinie rywalizacji odnosi swoje siódme zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajmuje nowa liderka cyklu X2O Trofee, Lucinda Brand. Przez długi czas na trzeciej pozycji jedzie Ceylin Del Carmen Alvarado, ale w końcówce zostaje pokonana przez Annemarie Worst.

W wyścigu elity mężczyzn najmocniejsi zawodnicy dzielą się na dwie trzyosobowe grupki. W pierwszej jadą Wout Van Aert, Mathieu Van Der Poel oraz Jens Adams, a w drugiej Eli Iserbyt, Lars Van Der Haar i Pim Ronhaar. Na trzecim okrążeniu WVA i MVDP zostają już sami. Zawodnicy jadą razem przez kolejne rundy i wydaje się, że ponownie walka o zwycięstwo rozegra się na finiszu. Na ostatnim okrążeniu Wout Van Aert łapie jednak „kapcia” i musi zadowolić się drugą lokatą. Pierwszy jest Mathieu Van Der Poel, a trzecią pozycję wyrywa na finiszu Eli Iserbyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here