Pomerania Winter Challenge 2023 Przywidz – relacja

0

To był prawdziwy Winter Challenge! Miniona niedziela odbyła się pod hasłem pierwszych, w tym sezonie, na Pomorzu zawodów kolarskich POMERANIA WINTER CHALLENGE w malowniczej, kaszubskiej gminie Przywidz w Powiecie Gdańskim.

Jeszcze w sobotę przed zawodami nikt nie spodziewał się, że w niedzielę rano wyruszy na trasę zasypaną świeżym śniegiem. Intensywne nocne opady śniegu sprawiły, że zawody zamieniły się w prawdziwą walkę o przetrwanie o czym świadczy chociażby średnia około 17 km/h zwycięzcy koronnego dystansu 41 kilometrów – Krzysztofa Krzywego z „Cycling Planet”. Krzysztof stoczył bój na finishu pełnym błota i śniegu z Adamem Kowalskim z „Kowal Mentoring”. To był naprawdę fascynujący finisz, gdzie nie tylko siła, lecz także spryt był bardzo ważny, aby te zawody wygrać. Tutaj podium uzupełnił wracający w pięknym stylu Daniel Majkowski („Majbike Team”).

Na starcie stanęło ponad 150 śmiałków oraz kilkanaście kobiet, co pokazuje, że kolarstwo MTB cieszy się coraz większą popularnością nawet zimą. Dystans MEGA 40 kilometrów wygrała Agnieszka Pienczyn z nowego klubu z Trójmiasta –  „BMC LAB Akbisport Gdańsk”. Drugą kobietą była Monika Kulling („Pie3cki Coach Body & Mind”), a podium uzupełniła Justyna Poeckh („Przekop.Waty”).

Dystans SPEED mocno zdominowali zawodnicy z „KKK Dziki Team Kwidzyn”, a dokładnie pierwszy Jan Sobieraj i drugi na mecie Mateusz Tengowski. Tutaj na trzecim stopniu podium stanął Jakub Wiśniewski z „Klif Team Chłapowo”. U kobiet wciąż zadziwia Aleksandra Zabrocka z „MLKS Basza Bytów”, która niemal zawsze jak pojawia się na zawodach Pomeranii, to staje na pierwszym miejscu podium. Tuż za nią podium uzupełniły: młodsza koleżanka klubowa, Amelia Łojek i Natalia Lewandowska z „Rowerowe Kaszuby”.

W sezonie 2023 organizator wprowadził dodatkową rywalizację na dystansie około 10 kilometrów dla najmłodszych oraz amatorów próbujących swoich sił po raz pierwszy. Na dystansie FUN zawody wygrał Szymon Banaś z „KKK Dziki Team Kwidzyn” przed Patrykiem Sobocińskim („MSR Mrągowo”) i Marcelem Struzikiem z „Klif Team Chłapowo”. Cieszy również frekwencja u najmłodszych zawodniczek, gdzie podium ukształtowało się następująco: 1. Antonina Jeka (Klif Team Chłapowo), 2. Klara Kohnke (Klif Team Chłapowo) i 3. Sandra Rządca (KKK Sekcja młodzieżowa).

Pozostałe wyniki w linku: https://tiny.pl/wkwv8

Nie bez powodów gmina Przywidz nazywana jest przez biegaczy i kolarzy perłą Kaszub. To właśnie tutaj mamy jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich „Zielona Brama”, liczne jeziora i mocno pofałdowany teren, który swoim urokiem zachwycił niejednego turystę. Powszechnie wiadomo, że zima na Kaszubach trwa dłużej i jest bardziej intensywna niż w mocno zurbanizowanym Trójmieście. Organizator POMERANIA WINTER CHALLENGE wybierając tereny malowniczej gminy Przywidz liczył na prawdziwą zimową aurę, która jak widać, nagle nawiedziła Pomorze. Sielskie tereny, dzikość natury i bardzo niska urbanizacja to zalety gminy Przywidz – miejsca idealnego na wypoczynek zimą i latem.

Już dziś organizator zaprasza wszystkich kolarzy za miesiąc 26.03.2023 na pierwszą edycję corocznego cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton do Szemudu.

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH AUTOMATYKA, GMINA PRZYWIDZ, ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH KREFTA, BOMBUS ENERGY, ARONPHARMA, PALARNIA MAŁA CZARNA, CST POLAND, KAYMAQ, MECHANIKA ROWEROWA BANINO, LECH FREE, 4YOURBIKE, 4SPORTLAB, MEILAN, REVOLT TECH, AEROGREASE, RAMIRENT, BLIZ POLSKA, CYCLING POINT, BUD ROB, MOTYWATOR OD KUCHNI – ALEKSANDRA CZARNOTA, KOŁO-KOŁA, SOUL KOZAK, MAKO TSL, NATA, FOOTBALANCE POLSKA, NOVA2RIDE, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, NITECORE, EXTRAWHEEL, POMORSKIE ZRZESZENIE LZS, LODOSTANY, ZIELONA BRAMA, PRZYWIDZ, PIERANIA CUKIERNIA PAWEŁ KROPIDŁOWSKI LINIEWO, HERO SHOP, FITYARD GDAŃSK, TREFL, AKBI SPORT

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMPREZ ORGANIZATORA:

 1. Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
  – 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
  – 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
  – 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)
  – 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
  – 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
  – 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
  – 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
  – 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu
 1. Pomerania Summer Trail – biegi
  – 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
 2. Pomerania Ultra Trail – biegi
  – 14.10.2022 Sobota (Luzino)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here