MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Szemud | relacja

0

Rekordowa frekwencja ponad 400 osób, początek astronomicznej wiosny, koniec okresu
przygotowawczego oraz przede wszystkim inauguracja długo wyczekiwanego na Pomorzu cyklu maratonów MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON – to wszystko działo się w Szemudzie na Kaszubach w minioną niedzielę.

„Widać na Pomorzu głód ścigania oraz co ważne – nowych uczestników naszych maratonów, a to dopiero początek” – podkreśla organizator.

Rzeczywiście zebrać na Pomorzu ponad 400 osób chętnych do ścigania się na trasach MTB to nie małe wyzwanie. Trasa w Szemudzie to strzał w dziesiątkę jeżeli chodzi o jej niewielką trudność techniczną, lecz w tym roku okazała bardzo trudna ze względu na duże ilości zalegającego błota oraz opady w dniu zawodów. W poprzednich latach w Szemudzie zwycięzcy bez trudu osiągali prędkości około 30km/h, lecz teraz błoto dość mocno hamowało zapędy uczestników a pierwsza trójka zawodników z dystansu MEGA pokonała tą trasę z prędkością nieco ponad 24km/h.

Szemud stał się świetnym sprawdzianem po przepracowanej zimie zarówno dla amatorów jak i zawodowych kolarzy jakich można było tam spotkać. W tym sezonie organizator postawił także na organizację wyścigów dla osób niepełnoletnich na dystansie FUN
(ok. 10 kilometrów) oraz najmłodszych dzieciaków na rowerkach biegowych, którzy mieli do pokonania kółko wokoło bazy zawodów.

Już po pierwszych zawodach widać jak zacięta rywalizacja szykuje się w tym sezonie. Coraz bardziej zacierają się granice pomiędzy zawodowymi kolarzami a amatorami, którzy mocną depczą czołówce po piętach. Czasy oraz prędkości średnie pokazują jaki jest aktualnie poziom kolarstwa na Pomorzu.

Na koronnym dystansie pośród Pań najlepsza okazała się Ewelina Cywińska mijając linię mety przed Anną Kołatką z KKK Dziki Team Kwidzyn. Podium uzupełnia tutaj Iwona Joskowska z Majbike Team – klubowa koleżanka zwycięskiej tego dnia Eweliny.

U Panów niemal do kreski mety bój toczyli Krzysztof Krzywy z Cycling Planet z Danielem Majakowskim z Majbike Team. Ostatecznie metę jako pierwszy mija Krzysztof a tutaj podium uzupełnia świetnie dysponowany Grzegorz Maleszka.

Dystans SPEED pośród Pan należał tym razem bezapelacyjnie do Katarzyny Grochowskiej z Team MX Skórcz, która pokonała kolejno: Tosię Kucharską z Bełta Team Gdańsk i Karolinę Karpińską z MLKS Baszta Bytów. U Panów na podium zrobiło się fioletowo bowiem aż dwóch zawodników z klubu o tych barwach – KKK Dziki Team Kwidzyn – stanęło na dwóch najwyższych miejscach na podium – Jan Sobieraj oraz Szymon Banaś. Trzeci na tym dystansie uplasował się Sławomir Riebrandt z Lukaszcycling.com.

„To była naprawdę ciężka inauguracja sezonu z naszymi maratonami, nikt się nie spodziewał, że tak prosta i szybka trasa może zamienić się w piekło za sprawą pogody. Tutaj naprawdę można było bić rekordy maratonowych prędkości, do dzisiaj kiedy to każdego uczestnika bez litości powstrzymywało rozmyte błoto” – mówi organizator.

Rywalizacja w Szemudzie to dobry pomysł na początek sezonu. Baza, dzięki pomocy gminy Szemud, została zlokalizowana w całości na hali sportowej wraz z dostępem do mediów z szatniami i prysznicami, dzięki czemu żaden zawodnik nie musiał marznąć po zawodach. Do tego świetna oprawa medialna, kilka gorących posiłków do wyboru od Pierogowozu oraz Strefy finishera sprawiły, że pomimo tej niesprzyjającej pogody każdy uczestnik wracał z tych zawodów zadowolony.

Wyniki TOP 3 znajdują się poniżej, a już teraz organizator zaprasza wszystkich do Barłomina 16 kwietnia na drugą edycję MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON, gdzie także odbędzie się edycja Pucharu Polski w formule XCM.

Zachęcamy także do obejrzenia relacji z tych zawodów:
https://youtu.be/K6XyRpTwgKs

WYNIKI:

MEGA:
1. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
2. Daniel Majkowski – MajBike Team
3. Grzegorz Maleszka – Dywity

1. Ewelina Cywińska – MajBike Team
2. Ania Kołatka – Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn
3. Iwona Joskowska – MajBike Team

SPEED:
1. Jan Sobieraj – KKK Dziki Team Kwidzyn
2. Szymon Banaś – KKK Dziki Team Kwidzyn
3. Riebrandt Sławomir – lukaszcycling

1. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
2. Tosia Kucharska – Belta Team Gdańsk
3. Karolina Karpińska – MLKS Baszta Bytów

FUN:
1. Leon Kaczorowski – KKK Dziki Team Kwidzyn
2. Gabriel Rządca – KKK Dziki Team Kwidzyn
3. Antek Pranczke – GKS Cartusia Kartuzy – sekcja kolarska

1. Antonina Cieślikiewicz – MTB Kids Aga Patoka
2. Zuzanna Brytan – KLIF Team
3. Sandra Rządca – KKK Dziki Team Kwidzyn

Sponsorzy wydarzenia: MH Automatyka / Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie / Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Powiat Wejherowski / 4YourBike / Aerogrease / 4Sport LAB / MAKO TSL / Extrawheel / Revoltt / Meilan_Poland / Kaymaq Sportswear / Bombusenergy / CST Poland / Decathlon Trójmiasto / Ramirent Poland / Mała Czarna / FootBalance Polska / Nova2Ride Polska / Lodostany – Pomorze / Lech Free / Biomechanika Kolarska Piotr Grzyb / Cycling Point / KOŁO-KOŁA / Nitecore Flashlight / Red Bull / Soul-Kozak / Bliz Polska / B-PAC AronPharma / MERCOR S.A. / Automatic Systems Engineering / Akbisport / Trefl / FitYard / Cukiernia Krzysztof Wenta / Mechanika Rowerowa Banino / Motywator od kuchni – catering dietetyczny / Lasy Państwowe / Pierogowóz

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMRPEZ ORGANIZATORA:

1. Cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2023
– 26.03.2023 Niedziela (Szemud)
– 16.04.2023 Niedziela (Luzino) – Puchar Polski XCM
– 07.05.2023 Niedziela (Trąbki Wielkie)
– 21.05.2023 Niedziela (Kartuzy)
– 25.06.2023 Niedziela (Lębork)
– 16.07.2023 Niedziela (Gniew)
– 06.08.2023 Niedziela (Żukowo)
– 03.09.2023 Niedziela (Gniewino)
– 17.09.2023 Niedziela (Gdańsk) – finał cyklu

2. Pomerania Summer Trail – biegi
– 25.06.2023 Niedziela (Lębork)

3. Pomerania Ultra Trail – biegi
– 14.10.2022 Sobota (Luzino)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here