Święto fanów rowerów – Małopolska MTB Tour 2023 w Trzebini

0

W całej Polsce nie brakuje miejsc do uprawiania kolarstwa górskiego – dostępna jest spora oferta chociażby singletracków, czy też mniej lub bardziej dzikich tras, zwłaszcza w południowej części kraju. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się Małopolska. We wtorek w Krakowie ruszą Akademickie Mistrzostwa Polski, na początku czerwca w Białce Tatrzańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski, a w ostatnich dniach czerwca w Krynicy-Zdroju będziemy oglądać Mistrzostwa Europy elity. Małopolska to jednak nie tylko świetne tereny do cross country, ale także pod maratony MTB, które mają tu miejsce od wielu lat. W dniach 20 – 21 maja 2023 roku w Trzebini odbędzie się Małopolska MTB Tour, który będzie przede wszystkim (ale nie tylko!) kolejnym kolarskim wydarzeniem.

Cała impreza zlokalizowana będzie na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton w Trzebini. To popularny akwen, który powstał na terenie dawnego kamieniołomu, gdzie wydobywano wapienie, a gdy surowiec się wyczerpał – zalano go wodą. Znajduje się zaledwie 700 metrów od centrum Trzebini, przy ul. Świętego Stanisława. Stowarzyszenie B-Active, będące organizatorem całego przedsięwzięcia, zdecydowało się na wybór tego miejsca ze względu na jego liczne walory – jest to świetna przestrzeń do rekreacji oraz aktywnego spędzania czasu.

Na terenie Ośrodka w Trzebini zlokalizowany będzie między innymi start oraz meta maratonu i wyścigów dla dzieci. W sobotę odbędzie się tam również koncert polsko-ukraińskiego zespołu Enej – twórcy takich przebojów jak „Skrzydlate ręce”, „Lili”, czy „Tak smakuje życie”. Ale to nie wszystko! Nie zabraknie atrakcji przeznaczonych przede wszystkim dla najmłodszych: gry rodzinnej z nagrodami, malowania buziek i kolorowych baniek, toru samochodowego zasilanego siłą mięśni rowerzystów oraz miasteczka rowerowego i konkursów. Wstęp bezpłatny!

Harmonogram wydarzenia:

Sobota (20 maja)

– wyścigi dla dzieci

– gry i zabawy z animatorami

– konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

– koncert zespołu ENEJ (17:30)

Niedziela (21 maja)

– maraton MTB na trzech dystansach: GIGA, MEGA oraz FAMILY

– konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Szczegółowy harmonogram startów dostępny będzie przed imprezą (zostanie dopasowany do liczby uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych).

Pierwszego dnia organizatorzy wydarzenia zaplanowali przede wyścigi rowerowe dla dzieci. Do startu dopuszczeni są wszyscy chętni zawodnicy oraz zawodniczki, ponieważ nie ma dolnej granicy wieku. Najmłodsi adepci kolarstwa będą konkurować w kilku kategoriach wiekowych, na trasach liczących od 200 metrów do 5 kilometrów. Można wystartować zarówno na rowerku biegowym, jak i na sprzęcie z pedałami.

W niedzielę odbędzie się maraton MTB, na którym do wyboru będą trzy dystanse: GIGA (dla dobrze wytrenowanych zawodników), MEGA (propozycja dla ambitnych amatorów), FAMILY (rodzinna zabawa dla każdego). Szeroki wybór tras na pewno będzie sprzyjał dobrej zabawie i zaciętej rywalizacji.

Rejestracja uczestników potrwa do 21 maja lub do wyczerpania miejsc. Link do zapisów: https://malopolskamtb.pl/rejestracja/ Rejestracja odbywa się za pośrednictwem platformy zapisy.mktime.pl. Opłata startowa obejmuje nie tylko udział w wyścigu, ale również pakiet startowy dla zawodnika oraz numer wraz z chipem do pomiaru czasu. Dla uczestników maratonu organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki i medale oraz wiele innych niespodzianek!

Dużą zaletą są naprawdę niskie opłaty startowe. Opłata za wyścig dla dzieci wynosi jedynie 15 złotych, a do maratonu MTB będzie można przystąpić po uiszczeniu 30 złotych. Odbiór numerów startowych i pakietów możliwy będzie w dniu wydarzenia w biurze zawodów zlokalizowanym na terenie miasteczka wydarzenia.

Na wydarzenie zapraszają Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here